Wpis z mikrobloga

@wspolrzednebiegunowe: @Jakr:
Rozgrzewka ~ 10 min
Przysiady 1-2 rozgrzewka + 5 serii po 10 powtórzeń
Martwy ciąg 1-2 rozgrzewka + 5 serii po 10 powtórzeń
Wiosłowanie 1 rozgrzewka + 5 serii po 10 powtórzeń
Wyciskanie na płaskiej/ukośnej 1-2 rozgrzewka + 5 serii po 10 powtórzeń
Brama 5 serii po 10 powtórzeń
Wykroki z obciążeniem - pospacerować
podciąganie negatywne - za dużo smalcu mam na Sobie, żeby się podciągnąć :(
pompki
@Slith: @Masterczulki: @Osiou: @berti: Pytanie teoretyczne, zakładamy takie same zaangażowanie w ćwiczenia. Plan może być taki jak @KubIT wkleił, ale może być inny - chodzi mi bardziej o kwestię wpływu zmiany liczby dni na mięśnie oraz krótszej lub dłuższej regeneracji. Jedni piszą o 72 godzinach potrzebych na regenerację, inni o 48, jakie jest Wasze zdanie?
@rotero: zalezy od intensywnosci treningu na dana partie ciala. Bo jak zrobisz przy FBW 6 serii na klate to zregeneruje sie szybciej niz gdybys zrobil 16 przy splicie.
Dalej istotna jest wielkosc miesnia, bo czworki, prostowniki potrzebuja wiecej czasu niz biceps, przedramie czy lydka. 72h przy udach, klacie, najszerszym, prostownikach, 48h przy calej reszcie, przedramie mozna i codziennie. Mowie o FBW, bo na splicie dla duzych miesni rozsadne minimum to 5dni.
@rotero: więcej treningów to więcej bodźców dla mięśni. Kwestią indywidualną jest natomiast czy dasz radę się zregenerować. To zależy od wielu czynników jak tryb życia, ilość snu, staż czy wytrenowanie.
Jeżeli jesteś np zawodowcem, nie robisz noc innego tylko trenujesz, śpisz i jesz, masz do dyspozycji sztab ludzi od odnowy biologicznej, to trenujesz 2 razy dziennie, 6 razy i w tygodniu.
Ogólnie, myślę że zakładając równą objętość, więcej treningów to lepsza