Wpis z mikrobloga

- Gdyby nie strach inwestorów powodowany polityką klimatyczną to powstawałyby elektrownie węglowe o wiele bardziej sprawne niż istniejące. To oznaczałoby spadek konsumpcji węgla i emisji gazów cieplarnianych, w tym CO2. Polityka klimatyczna hamująca inwestycje w nowoczesne źródła węglowe podtrzymuje więc w gruncie rzeczy popyt na węgiel kamienny w UE na niezmiennym od wielu lat poziomie.

http://energetyka.wnp.pl/czy-ue-pozostanie-duzym-konsumentem-wegla,244425_1_0_0.html

Po raz kolejny socjalizm stwarza problemy nie znane w innym ustroju, a potem bohatersko je rozwiązuje (albo i nie, jak w tym przypadku).

#lewackalogika #ekologia #energetyka #przemysl #wegiel #gornictwo #klimat #co2 #globalneocieplenie #liganauki #4konserwy
  • 24
  • Odpowiedz
@Trzyszcz: Jak już pisałem, weź pierwszą lepszą pracę naukową, obal ją, a wyniki opublikuj w jakimś czasopiśmie. Chętnie przeczytam wtedy twoją argumentację, pogratuluję i będę się przyglądał rewizji poglądów wśród naukowców. Powodzenia.
  • Odpowiedz
@trzyszcz @Kampala

Ja wiem ile jeden wulkan emituje. Największa erupcja XX wieku to 50 mln ton. Tyle co ludzkość emituje w ciągu 11 godzin.

W sumie nic nie napisałeś nieprawdziwego. Ale głównie dlatego, że prześlizgnąłeś się po ogólnikach.
  • Odpowiedz