Wpis z mikrobloga

Oto Quant F, koncept sportowej limuzyny z autorskimi ogniwami paliwowymi NanoFlowCell, który jest na drodze do produkcji seryjnej. Następca zeszłorocznego konceptu E dysponuje chwilową mocą maksymalną 1090 KM i czterema silnikami elektrycznymi, rozpędza się do przeszło 300 km/h i na jednym tankowaniu może pokonać do 800 kilometrów. Do produkcji energii elektrycznej służą dwa zbiorniki o pojemności 250 litrów każdy z płynami o ładunku dodatnim i ujemnym. Testy prototypów trwają na ulicach Europy od lipca ubiegłego roku.

#carboners #samochody #motoryzacja #technologia #genewa2015
Pobierz
źródło: comment_ClAPAKTGa5lfKFgHiwMeSiVgLDD8wNy3.jpg
  • 12
@autogenpl: kiedyś myślałem że miłośnicy motoryzacji będą z czasem ostatnim bastionem samochodów spalinowych, teraz po tym jak widzę jakie możliwości mają takie auta elektryczne to wydaje mi się że będzie na odwrót, że to właśnie oni już niedługo będą się do meleksów przesiadać
@autogenpl: Wszystko ok, tylko gdzie tankować ten elektrolit? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pomysł wydaje się ciekawy, ale nie wiem czy tankowanie pół tony paliwa będzie szybsze niż ładowanie akumulatorów w jakichś superchargerach. Chyba czeka ich jeszcze długa droga do wprowadzenia tego na drogi.