Wpis z mikrobloga

@c1nu: Zacznijmy od tego, że nie istnieje coś takiego jak skuteczny anticheat :P
A tak na serio: twórcy modów próbują coś robić na własną rękę, wiec różni się to znacząco. Niestety każda ich próba zabija nasz projekt, bo:
a) albo sprawdzają sumy kontrolne binarki (lamerstwo, obszedłem w 5 minut na silentmodzie, ale nie będę się dzielił kodem co by prawdziwym cziterom łatwiej nie było… z drugiej strony pewnie oni sami
  • Odpowiedz
@c1nu: Ja też nie rozumiem rosyjskiego :(

No nie wiem, spytałeś to odpowiedziałem :D Zawsze byłem kiepski w tłumaczeniu technicznych rzeczy „zwykłym smiertelnikom”. Generalnie myślimy nad rozwiązaniem tego problemu, ale ciężko coś tu zrobić.
  • Odpowiedz
@c1nu: No technicznie zrobienie anticheata jest niemożliwe. Tak samo, jak niemożliwe jest poruszanie się szybciej niż prędkość światła (wedle aktualnej teorii). Można się tylko zbliżyć do prędkości światła, tak samo jak można się zbliżyć do czegoś co będzie prawie antycheatem. Trochę podobnie jak z antywirusami… też nie są idealne.

Ale w przypadku otwartego kodu, mozesz zmienić co chcesz, stąd w ogóle podjęcie prób zrobienia anticheata jest bezsensowne i jest stratą
  • Odpowiedz
@c1nu: VAC czy cokolwiek będzie w miarę działać dopóki masz zamknięty kod gry :P
Wątpię, że jest skuteczny. Wszystko da się obejść, kwestia czasu i chęci.
  • Odpowiedz
@c1nu: W ET? Nie da się :P
Ale nawet to lamerskie sprawdzanie sum kontrolnych binarek mocno potrafi odciąć zwykłych niedzielnych cziterów, więc jak widać trochę to działa, ale technicznie to jest do obejścia w kilka minut.

Kwestia gdzie grasz. Jak nasz stałych graczy których już znasz, to znasz ich możliwości, znasz też możliwości sprzętu (jak myszki i klawiatury). Warto też sobie raz odpalić takiego bocika dla testu (bawiłem się kiedyś z ciekawości) jak coś takiego działa i jak to reaguje.

Dla przykładu, kiedyś widziałem taką sytuację będąc akurat spectatorem: gracz idealnie jedzie myszką po ścianie, nagle zza ściany wybiega inny gracz i dostaje 3 heady. Jest to NIEMOŻLIWE by coś takiego miało miejsce. Wallhack + autoaim działał już przez scianę. Gracz wywalony i zbanowany, no ale… można coś takiego też dostosować tak czy siak, więc da się ukryć przed dobrymi adminami. Ale z kolei jak to dostosujesz, to już nie będziesz az
  • Odpowiedz
@c1nu: Dlatego ja gram z ludźmi z którymi gram od zawsze (w sumie serwer podałem wyżej w przykładzie od statystyk). Nie znam ich osobiście, trafiłem na ich serwer jakieś 8 lat temu (wtedy to był inny serwer i inni ludzie trochę, no ale część z nich gra dalej na tym co podałem).
Łażenie po obcych serwerach żeby sobie poszukać czegoś faktycznie jest kiepskie bo nie wiadomo na kogo trafisz ;\
  • Odpowiedz
@c1nu: Nawet jeśli, to nie przeszkadza w grze. Grunt to by gra była fajna, a czy nie haksują… nikt tego nie wie i się pewnie nie dowie bo jesli są haxy to się dobrze kryją :P
  • Odpowiedz