Wpis z mikrobloga

@Feanir: nie wiem, dla mnie są i dlatego uważam że warto wydać 4-5 zł na puszkę redbulla niż na puche tigera. Generalnie chodzi o skład, RB ma znacznie więcej różnego rodzaju witamin(np B) i tauryny.

@Marmite: @arek2991:

'nie daj się #!$%@?ć tym co smakują podobnie po baniaku tigera, mogę zasypiać wygodnie'
@SiekYersky: ostatnio słuchałem w radio o wynikach testów napojów energetycznych. Okazuje się, że jest to produkt, którego ocena działania jest ściśle skorelowana z ceną, to jest klienci zawsze "czuli się bardziej pobudzeni" po napojach w opakowaniach droższych i bardziej znanych marek, nawet jeśli w rzeczywistości pili wciąż ten sam płyn.
@Roballo: Kofeina zawarta w kawie i napojach bezalkoholowych, a także nikotyna w tytoniu są najbardziej popularnymi wśród ludzi stymulantami.

Przykładami dobrze znanych stymulantów są efedryna, amfetamina, kokaina, metylokatynon, metylfenidat oraz modafinil.

Stymulanty ze względu na swój potencjał uzależnienia i nadużywania są substancjami których obrót podlega ścisłej kontroli państwa. W niektórych krajach amfetamina i metamfetamina są dostępne na receptę. W Polsce jedynymi stymulantami używanymi w medycynie są efedryna, kofeina, metylfenidat i modafinil.