Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanko.
Mam router LTE Huawei B593-U12. Ojciec zamierza zrezygnowaćz Power LTE.i przejść do Play. Tam internet sama karta bez limitu jest za 50zł/mies. A i tam nie rzadko zmniejszają prędkość w przeciwieństwie do Plusa
Chciałbym się upewnić, czy karta z Playa będzie na tym działać, bo z tego co się doczytałem nie mają simlocka
#internet #lte #plus #play
  • 14
Huawei B593-U12


@TheLaw: Jeśli nie mają simlocka wszystko powinno bezproblemowo działać. Drugą kwestią jest "bez limitu" - nigdzie nie ma bez limitu, w umowie jest napisane, że jeśli będzie nadmiernie wykorzystał sieć to prędkość zostanie ograniczona (ledwo co załaduje stronę). Polecam zobaczyć teraz ofertę T-Mobile, mają -50% łącznie z modemem (zawsze można go sprzedać)
@Arhoax: W Plusie zasłaniają się tym Fair Usage. W Playu jest zastrzeżenie że mogą dać lejek po przekroczeniu 100gb, ale tylko dla heavy userów. Było na wykopie, że ktoś napizgał 300gb i leja nie dostał. I tak pewnie nie zużyję 100gb, bo obecnie na plusie mam limit 15gb (stara umowa sprzed power lte)
Może ktoś przesiadał się z plusa do play biorąc samą simkę?
@TheLaw: Tylko czy jest sens brania aż tak drogiej oferty? Porównując koszta:
Play (30 GB - lejek powyżej 100GB) - pierwsze pół roku 49,99 zł potem 69,99 zł
T-Mobile (70GB) - 49,99 zł przez cały okres umowy
Jeśli twój ojciec nie zużywa tyle to czy jest sens brania takiej umowy? Nie lepiej tańszą? Kartę dostaniesz od Playa z takim samym numerem jak w Plusie.
@TheLaw: Bierz pod uwagę, że w PLAYu generalnie nie ma "no limit". Masz jakiś pakiet danych i tak naprawdę do tego rozmiaru masz coś gwarantowanego umową. Z uwagi, że PLAY ma mniejsze zasoby radiowe - może się okazać, że za jakiś czas będziesz miał to samo co w PLUSie i ich LTE. Jestem wręcz o tym przekonany dopóki nie będziesz miał tego wszystkiego jasno napisane w umowie.
jeśli będzie nadmiernie wykorzystał sieć to prędkość zostanie ograniczona (ledwo co załaduje stronę).


@Arhoax: jeśli na 2Mbps ledwo ładujesz stronę to ja nie wiem jakie ty strony oglądasz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Play (30 GB - lejek powyżej 100GB) - pierwsze pół roku 49,99 zł potem 69,99 zł


Sama karta kosztuje 49zł

Z uwagi, że PLAY ma mniejsze zasoby radiowe


@brokenik: Play ma obecnie największą i
@Krupier: No tak... ale widziałeś jak działa ich 3G? Nie wiem gdzie mają tak mało obciążoną sieć skoro u mnie w mieście ledwo się to rozpędza do 8Mbit/s. Słabizna. A miasto poniżej 30k mieszkańców.
@Infrass: Właśnie tego @Arhoax nie wziął pod uwagę. A ponieważ router mam to ta oferta no limit jest bardzo atrakcyjna.
Play na pewno nie jest tak obciążony jak Plus. Mam antenę zew więc powinienem łapać LTE. W Plusie mam jedną stabilną kreskę (pobieranie pliku ok 1MB/s nocą nawet 3)
@TheLaw: Ja też za jakiś czas, się właśnie przerzucam na tą ofertę na kartę od Play. Tylko się zastanawiam, ile mi wyciągnie na Huawei 173 ( ͡° ͜ʖ ͡°) (licząc na 3 kreski zasięgu, bo tyle zwykle mam w miejscu gdzie korzystam)
@TheLaw: Mam play lte i to może moje wpisy czytałeś, miesięcznie po 250/350 GB i brak lejka.
Przejście na play do jedna z lepszych decyzji w Twoim życiu :)

Oczywiście prędkości będą zależeć od tego jak bardzo obciążony jest nadajnik, użytkownicy w miastach mają często problemy.
Ja mam na wsi, maszt 4,5 km brak widoczności używam anteny i mam 35/10 Mbps :)
@ElCidX: Chyba właśnie twoje. Na mapie zasięgu jestem na krańcu "zewnątrz budynków", mam antenę zewnętrzną, więc powinienem łapać. W sumie podobnie było jak tata brał neta w Plusie. A i pewnie będą rozwijać sieć BTSów