Wpis z mikrobloga

Kolega szuka #praca w #warszawa, no i trafił na ogłoszenie:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:UJkP7EHClgwJ:www.gumtree.pl/cp-kierowcy-i-kurierzy/targowek/kierowca-kat-b-zaopatrzeniowiec-3300zl-netto-umowa-o-prace-618606781+&cd=1&hl=pl&ct=clnk≷=pl

W odpowiedzi dostał emaila o takiej treści:

Odpowiedź na Twoje ogłoszenie „KIerowca Kat B zaopatrzeniowiec 3300zł netto umowa o pracę” na Gumtree

Witam serdecznie po przeanalizowaniu pana aplikacji jesteśmy zainteresowaniem zatrudnienia pana


Na czym polega praca

Jesteśmy firmą która zaopatruje Sklep z częściami motoryzacyjnymi oraz serwisy samochodowe w części motoryzacyjne z naszych magazynów


praca polega na dostarczaniu ów części z naszych magazynów praca od pon do pt w godzinach 7-15

wynagrodzenie podstawowe 3352zł netto umowa o pracę od pierwszego dnia

będę się z panem kontaktować w celu umówienia terminu kiedy by pan mógł podjąć pracę proponuję 6 luty.


Aby być przez nas zatrudnionym trzeba spełnić pewien warunek.

Nie zatrudniamy kierowców którzy mają ponad 12 pkt karnych tego w cv pan nie napisał.

Tak czy inaczej fakt ten musimy zweryfikować przed dalszymi rozmowami w tym celu proszę o wysyłkę skanu dowodu osobistego 2 stron na nasz mail zaopatrzenie_warszawa@o2.pl

sprawdzimy od razu ile tych pkt jest jeśli jest mniej niż 12 będę przygotowywał umowę o pracę dla pana.

Czyli jeśli ma pan mniej niż 12 pkt proszę potwierdzićto wysłaniem do nas skanu/zdjęcia dowodu osobistego i numeru prawa jazdy sprawdzimy to jeśli się to potwierdzi możemy zawrzeć współpracę i aby nie przedłużać może mi pan od razu wysłać na mail 2 rzeczy


1 - adres urzędu skarbowego gdzie się pan rozlicza

2 - numer konta bankowego w raz z nazwą banku do wypłaty wynagrodzenia na konto

proszę o wysłanie tych rzeczy będę kontaktował się z panem jutro rano


wg mnie #oszukujo ( ͡° ʖ̯ ͡°) no i chyba to coś w rodzaju przypadku jak z tego wykopu http://www.wykop.pl/link/2368184/jak-zostac-slupem/
lukazh - Kolega szuka #praca w #Warszawa, no i trafił na ogłoszenie: 

http://webca...

źródło: comment_faVV2tOtbrgiTDAYWo2MGSt2J6dbJ7GR.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@klema: jak zgubisz to masz jeszcze większy problem. i generalnie warto zgłaszać, ale jak ktoś weźmie kredyt na kradziony dowód to wcale jeszcze nie oznacza, że to nie byłeś Ty.
  • Odpowiedz
@lukazh: Przecież to śmierdzi ściemą na kilometr. Ja aż się dziwię, że ktoś chcąc kogoś oszukać napisze taką ewidentną ściemę. W Polsce w 99% przypdaków nie podaje się w ogóle wynagrodzenia, a jak już to widełki. A tutaj co do złotówki, netto i jeszcze napisane, że podstawa ponad 3300zł. ŚCIEMA!
  • Odpowiedz
@pwone: Dlatego masz socjotechniczne zagranie - wysoka pensja, ale niezbyt wysoka, żeby klient nie pomyślał, że jest zbyt wysoka. Podając taką pensję od razu człowiek, który dotychczasowo średnio zarabiał się napala widząc przed oczami taką pensję. Zrobi co mu każą w pewnych sferach bez przeginki, żeby nie stracić szansy na tak dobrą robotę. No i mamy złowionych, tak to wygląda. Potem można brać pożyczki przez net (w niektórych nie trzeba
  • Odpowiedz
@lukazh: ale prawda jest taka, że ten oszust raczej musi być pracownikiem banku / operatora telekomunikacyjnego lub coś w tym stylu, żeby mógł dokonać takiego wyłudzenia.
Policja powinna zrobić prowokację i wysłać jakiś podstawiony dowód oczekując na to kto się z nim zgłosi w jakiejś firmie.
  • Odpowiedz
@lasic01: lol, to już nawet przy weryfikacji i zwykłego operatora wykazuje, że dokument jest zastrzeżony i nie można podpisać żadnej umowy.

Co to za banki, których system pozwala na wzięcie kredytu?
  • Odpowiedz
Witam. Odpowiem Ci kolego na te ogłoszenie. Sam znalazłem te ogłoszenie nie dawno na gumtree i tablicy.pl podzieliłem się z tym z kolegą bo też szuka pracy i wysłaliśmy aplikację, dostaliśmy takiego samego zwrotnego e-maila co załączyłeś. Jak to przeczytałem to pomyślałem że bym tego pracodawcę .... i napisałem że mogę się spotkać na rozmowę i mu osobiście przedstawię pkt z wniosku od policji Bo tylko i wyłącznie właściciel prawa jazy może
  • Odpowiedz