Wpis z mikrobloga

Mirki, dziś właśnie skończyłem wiedźmińskie puzzle po 4 tygodniach układania po kilka godzin tygodniowo.
Liczą 1500 elementów i przedstawiają Geralta oraz Ciri na koniach. Cały proces postanowiłem dokumentować, czego wynikiem jest gif, którym chciałbym się pochwalić. Polecam puzzle ogólnie jako dobrą odskocznię od codziennych spraw.
#wiedzmin #puzzle #chwalesie #wiedzminskiepuzzle #grybezpradu
sortris - Mirki, dziś właśnie skończyłem wiedźmińskie puzzle po 4 tygodniach układani...

źródło: comment_rCstyww383ejMpq6QaMkcVJPu0VTclu7.jpg

Pobierz
  • 16
@UkradliMiPuzzIe: tak, już powoli rozglądam się za antyramą. Jeśli masz jakieś sprawdzone techniki przygotowania puzzli do powieszenia, chętnie je poznam. Wstępnie planuję przykleić wszystko do bloku technicznego przy pomocy taśmy dwustronnej, aby otrzymać obraz, który się nie rozpadnie. Następnie wszystko to włożę w antyramę. Sklejałem tak kiedyś puzzle, które ułożyłem w liceum, ale nie wiem, czy to najlepsza technika ;)
@FlameRunner: układanie puzzli sprawia ogromną satysfakcję, ale po ich skończeniu, przyszedł czas na zawiśnięcie na ścianie jako ozdobnik i pamiątka. Nie widzę w tym nic złego, a wręcz przeciwnie, swoim wolnym czasem i zaangażowaniem stworzyłem coś, czym warto się pochwalić i zamierzam to zrobić poprzez powieszenie obrazu w antyramie. Ponadto puzzle są stosunkowo tanią rozrywką, dlatego jeśli znów najdzie mnie na nie ochota, to sobie kupię, ale inny obrazek. Powiedziałbym, że
@sortris: Nawiejcej nerwow trace przy wkladaniu do rany :/ Ale proponuje Ci zrobic:
Kazda ramka/antyrama maja duza biala kartke, jesli puzzle sa sztywe (a na takie wygladaja)-postaraj sie ta kartke podlozyc pod ukladanke i dopiero wtedy na deske od ramki. Najlepiej calosc robic w dwie osoby ;)

Co do podklejania tasma-pomysl dobry ale musi to byc naprawde dobra tasma a drugie co, zajmuje duzo czasu jesli chcesz przykleic puzzle rowno itd.