Wpis z mikrobloga

Mirki od 7 tygodni pracuję w drukarni. Występują tam: hałas, BHP-owiec powiedział że nie przekracza jakiejś tam normy, chyba 80 db (ochrona słuchu nie konieczna ale wskazana, dostałem słuchawki), oraz jak to w drukarni różne substancje, farby, rozpuszczalniki itp podobno nie szkodliwe, ale zapach jest intensywny. Od pewnego czasu często boli mnie głowa, mam drganie powieki (nigdy wcześniej się nie zdarzały), zmęczenie. Myślałem że to brak magnezu, zacząłem jakiś tam suplement diety brać, ale raczej nic nie pomógł. Moje pytanie czy te czynniki występujące w #pracbaza mogą być przyczyną tych objawów?
#zdrowie #medycyna #bhp i wołam jeszcze #bezpieczenstwowprzemysle
  • 22
  • Odpowiedz
@Tosiek14: ból głowy pasuje do tych rozpuszczalników i farb. Nie ważne jakiego pochodzenia są, długotrwałe przebywanie w takim środowisku nie jest dobre
  • Odpowiedz
czy te czynniki występujące w #pracbaza mogą być przyczyną tych objawów?


@Tosiek14: mogą. ale nie muszą. tak na odległość nikt ci tego nie zbada, a jak normy nie są przekroczone to i tak nic z tym nie możesz zrobić. jak są to teoretycznie behapowiec powinien poczynić środki zapobiegające xD
  • Odpowiedz
@FlameRunner: Na szkoleniu BHP miałem te karty w rękach, pospisywałem sobie nazwy tych substancji, niestety zapisałem je sobie na takim śliskim papierze i jak po robocie chciałem odczytać to się okazało że wszystko się rozmazało ;(
  • Odpowiedz
@Tosiek14: Wpierw sie przejdź do lekarza rodzinnego i niech on to oceni. Może być to zbieg okoliczności a może faktycznie jesteś na coś uczulony albo pracujecie na szkodliwych substancjach. Rozmawiałeś na ten temat z innymi pracownikami? Jak nie mają podobnych objawów albo mieli na początku to substancje są szkodliwe, jeżeli nie to zwykły zbieg okoliczności bądź uczulenie.

Umowa o pracę?
  • Odpowiedz
@Zydomasoneria:
Nie rozumiem, chyba coś pokręciłeś
Jak nie mają podobnych objawów albo mieli na początku to substancje są szkodliwe, jeżeli nie to zwykły zbieg okoliczności bądź uczulenie..

To że nie mają podobnych objawów może oznaczać że substancje są szkodliwe?
  • Odpowiedz
Tak umowa na okres próbny


@Tosiek14: Umowa o pracę, dostałeś na własną prośbę słuchawki a dodatkowo na szkoleniu BHP miałeś okazję zapoznać się z substancjami z jakimi się stykasz na co dzień. Firma wygląda na porządną ale sprawdzić nigdy nie zaszkodzi. Jednak jako przyszły behapowiec doradzam Tobie ich sprawdzenie ale delikatne bez PIPów czy sanepidu. Jako, że masz umowę o pracę masz parę korzyści z tego ale wiadomo nikt straconego zdrowia
  • Odpowiedz
Nie rozumiem, chyba coś pokręciłeś


@Tosiek14: Jak najbardziej pokręciłem :). Chodziło mi o to, że jak mieli podobne objawy to któraś z substancji jest prawdopodobnie szkodliwa. Jeżeli mają obecnie to tym bardziej. Natomiast jak jesteś pierwszym takim przypadkiem to może być uczulenie bądź przyczyna leży w czymś innym.
  • Odpowiedz
@Zydomasoneria: Nie, o słuchawki nie prosiłem, wszyscy dostają a dodatkowo, jest dystrybutor z zatyczkami do uszu.

Może się okaże że to tylko zbieg okoliczność, lub tylko coś ze stresu, nowe otoczenie itp.

Trochę się skłaniam do tego że winą jest hałas, po pierwsze że ciągły po drugie dość nieprzyjemny, świst, gwizd itp
Może to kwestia indywidualna.
  • Odpowiedz
Trochę się skłaniam do tego że winą jest hałas, po pierwsze że ciągły po drugie dość nieprzyjemny, świst, gwizd itp


@Tosiek14: Fakt jest to czynnik mogący spowodować takie objawy. Właściwie to najpewniej w nim jest przyczyna. Nosisz na co dzień słuchawki albo stopery?
  • Odpowiedz