Wpis z mikrobloga

Pytanie do korwinistów: Korwin ciągle p------i że obniży podatki do 0,00001% a mimo wszystko będzie wypłacał emerytury, ponieważ państwo zobowiązało się do ich wypłacania wraz z wpłaceniem pierwszej składki na ZUS przez danego obywatela. Pomijam już fakt, że nie podaje żadnych obliczeń czy rzeczywiście będzie miał z czego je wypłacić.

Interesuje mnie to, czemu według niego obywatel wpłacający składki ZUSowskie ma niezaprzeczalne prawo do emerytury, a nie ma takowego w stosunku do innych świadczeń finansowanych przez ZUS - renty, ubezpieczenie zdrowotne, zasiłki itp.

#4konserwy @LibertyPrime #korwin #polityka
  • 84
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale ty to do mnie piszesz czy obok mnie? Jaki ja mam związek z po, neuropą itp.?

Skoro knp ma być nową jakością to liczę na nową jakość.


@nie_jem_grzybow: proszę o wskazanie cytatu, gdzie którykolwiek z działaczy KNP czy KORWiN powiada, że nowa jakość == gotowe wyliczenia na X lat wprzody, Y wariantów reform, na obecnym etapie rozwoju tej partyjki.
  • Odpowiedz
@mateusz_ocet: Ale ja tu nie widzę żadnej niespójności. Korwin wyraźnie uzasadnia o co chodzi: ktoś może planować swoje życie w oparciu o obietnicę konkretnej emerytury, więc zmiana tego może znacznie naruszać dobro jednostki. Stąd tak duży nacisk na to. A poza tym chodzi o jasny przekaz, że prawa nabyte mają być respektowane.
  • Odpowiedz
@spluczka: O to, to. Bardzo dobrze zaczynasz rozumować. Ja nie oczekuję wyliczeń na x lat wprzód, jeżeli nie są w stanie tego zrobić. Oczekuję właśnie drobnych projektów zmian na tyle na ile tę partię obecnie stać a dostaję opowieści o totalnych zmianach, na które potrzeba właśnie XX lat i których ta partyjka nie ma możliwości wprowadzić - bo nie ma: WIEDZY, specjalistów, zasobów, itd. Czyli zamknięte koło - mówimy, że
  • Odpowiedz
O to, to. Bardzo dobrze zaczynasz rozumować. Ja nie oczekuję wyliczeń na x lat wprzód, jeżeli nie są w stanie tego zrobić


@nie_jem_grzybow: to kosztuje pieniądze. dużo pieniędzy.

Czyli zamknięte koło - mówimy, że jak zmiany to tylko całościowe i całkowite -> nigdy ich nie zrealizujemy, ale -> mówimy, że jak zmiany to tylko całościowe i
  • Odpowiedz