Wpis z mikrobloga

Pytanie do korwinistów: Korwin ciągle #!$%@? że obniży podatki do 0,00001% a mimo wszystko będzie wypłacał emerytury, ponieważ państwo zobowiązało się do ich wypłacania wraz z wpłaceniem pierwszej składki na ZUS przez danego obywatela. Pomijam już fakt, że nie podaje żadnych obliczeń czy rzeczywiście będzie miał z czego je wypłacić.

Interesuje mnie to, czemu według niego obywatel wpłacający składki ZUSowskie ma niezaprzeczalne prawo do emerytury, a nie ma takowego w stosunku do innych świadczeń finansowanych przez ZUS - renty, ubezpieczenie zdrowotne, zasiłki itp.

#4konserwy @LibertyPrime #korwin #polityka
  • 84
@Polska_Bozia: no to chyba wolno przeciwnikom Korwina podać jakieś konkretne wyliczenia, z czego i jak mają być wypłacane emerytury z ZUS-u przez powiedzmy najbliższe 20 lat

oni nie muszą się znać się na ekonomii i finansach państwa?
@redrubies: aha, czyli przyznajecie, że merytoryczność programu korwina jest na poziomie innych partii.
@fanatic: tyle że same dopłaty do emerytur i rent to 23% wydatków budżetowych, do tego dochodzą składki, które są głównym źródłem finansowania, ale przecież je korwin też chce usunąć.
@mateusz_ocet: Korwin zupełnie niedawno mówił, że państwo ma prawo ściągać podatki NA COŚ, a nie OD CZEGOŚ. Mówiąc inaczej, tu nie chodzi o zniesienie podatków jako takich, tylko o zniesienie takich rzeczy jak podatek dochodowy, który jest karą za to, że ludzie się bogacą. Chodzi o to, że jak państwo musi wypłacić emerytury, to wprowadza podatek na wypłatę emerytur, jak będzie konflikt zbrojny, i trzeba będzie nagle dołożyć do armii, to
@mateusz_ocet: zus nie finansuje zasiłków. ja myśle że te pieniądze słuzbe zdrowia itp są wykorzystywane teraz, renta to świadczenie socjalne, a on mówi że będzie ten hajs zwracał lub wypłacał emerytury w zależności od wieku osoby, bo podpisały o tym umowe, tak czytałam gdzies. ze "składek solidarnościowych" czyli podatku. krul was okłamał że bedzie 1 podatek.
@mateusz_ocet: policz sobie ile potrzeba pieniędzy żeby utrzymać państwo i emerytów w I-szym roku, odejmij od tego zyski z vatu, akcyzy, prywatyzacji i to co zostanie podziel przez wszystkich ludzi w wieku produkcyjnym (minus totalne kaleki niezdolne do pracy) i będziesz miał podatek do zapłacenia przez I-szy rok (wg mnie ok 600 zł miesięcznie)

w drugim roku zrób korektę o mniejsze wydatki na emertury i większe przychody z vatu i akcyzy
zus nie finansuje zasiłków.


@fuckhin: no nie akurat xD żeby pobrać zasiłek dla bezrobotnych, ciężarnych, whatever musisz przepracować jakiś okres czasu i wtedy należy ci się zasiłek z twoich składek. to samo z ubezpieczeniem zdrowotnym i rentą. pracuejsz określoną ilość czasu (zwykle pół roku) - masz prawo do świadczeń do końca życia o ile utrzymasz status bezrobotnego.
w drugim roku zrób korektę o mniejsze wydatki na emertury i większe przychody z vatu i akcyzy (wzrost gospodarczy)

wg mnie ok


@redrubies: zaczyna się marzenie o wzroście 200%. niech jakiś korwin zrobi w końcu porządną tabelkę w excelu razem z przypisami odwołującymi się do konkretnych dokumentów GUSu i ZUSu, bo takie liczenie na palcach niewiele mnie obchodzi szczerze mówiąc.