Wpis z mikrobloga

Pytanie do korwinistów: Korwin ciągle #!$%@? że obniży podatki do 0,00001% a mimo wszystko będzie wypłacał emerytury, ponieważ państwo zobowiązało się do ich wypłacania wraz z wpłaceniem pierwszej składki na ZUS przez danego obywatela. Pomijam już fakt, że nie podaje żadnych obliczeń czy rzeczywiście będzie miał z czego je wypłacić.

Interesuje mnie to, czemu według niego obywatel wpłacający składki ZUSowskie ma niezaprzeczalne prawo do emerytury, a nie ma takowego w stosunku do innych świadczeń finansowanych przez ZUS - renty, ubezpieczenie zdrowotne, zasiłki itp.

#4konserwy @LibertyPrime #korwin #polityka
  • 84
@redrubies: Problem w tym, że to nie ja jestem poltykiem i nie ja startuję w wyborach z postulatami przewrotu gospodarczego w kraju bez podawania konkretów. Niezwykle bawi mnie takie podawanie liczb z dupy bez poparcia tego ŻADNĄ STATYSTYKĄ przez ekonomicznych laików. Pogłowny dziś na spotkaniu pińcet, jutro siedemset, wzrost 10%, wczoraj 9% a firm do Polski przyjedzie 2 miliony albo 3. KNP style.

Populizm tej partii (obu) jest tak ogromny, że
@nie_jem_grzybow: chyba wiesz że wolny rynek jest nieprzewidywalny, nie da się wszystkiego policzyć, trzeba liczyć na bieżąco przy wprowadzaniu zmian

niskie podatki i tak są lepsze dla wzrostu gospodarczego niż wysokie podatki
niska liczba urzędników i tak jest lepsza niż masa urzędników
mała ilość przepisów jest dużo lepsza dla gospodarki niż ogrom niezrozumiałych i sprzecznych ze sobą przepisów
brak ogromnego ciężaru wydatków socjalnych wielkości 30% pkb jest dużo lepsza dla kondycji
@Siotson: typowy kuc. moja hiperbola nie była punktem wyjściowym do żadnych wyliczeń, bo po pierwsze - nie wynikało to z treści mojego postu, po drugie - nie po mojej stronie leży ciężar dowodu, że wasze farmazony są prawdziwe.
@redrubies: W pełni wolny rynek to utopia i tych zmian z propozycji Korwina nikt nie jest w stanie przeprowadzić w ciągu kilku lat a co dopiero kilku dni jak to Korwin opowiada, dlatego Ci ludzie powinni skupić sie na przygotowaniu projektów ustaw wprowadzających wolnościowe, ograniczające wydatki państwa rozwiązania w realnym zakresie a nie #!$%@?ć w kółko o czymś co w życie nie zostanie nigdy wprowadzone. Tym może złapaliby kilku wyborców w
@mateusz_ocet: podkreślasz swoje gimnazjalne korzenie tym, że ciągle używasz przekleństw. Ja nie mówię "ma pan dowód?", a mówię, że to ty pieprzysz głupoty zarzucając komuś głupoty. Można nie popierać Korwina, ale kłamiesz na temat tego co "#!$%@?" Korwin bo on nie proponuje podatków na poziomie 0,00001%. Tak więc to wygląda mniej więcej tak:
"KNP ma swoją propozycję podatkową
@mateusz_ocet dzieli liczbę przez 10 000 000 mówiąc, że KNP #!$%@? głupoty
Jak
@redrubies: Po prostu nie należy skakać w skrajność i wtedy drastycznie spada ryzyko porażki.
No, ale dzieciaki nie lecą na takie kompromisowe rozwiązania a jak sie mówi o zniszczeniu systemu i rozwaleniu burdelu to przychodzą na spotkania. Techniki znane od pierwszych ruchów rewolucyjnych w dziejach.
@mateusz_ocet: twoje "umrą w przeciągu 3 miesięcy", "wykorzystania niestabilnej sytuacji ekonomicznej przez inne państwa" ma mi uświadomić, że to tobie trzeba wierzyć? Nie ma co z tobą rozmawiać bo widać, że jesteś trollem i nawet rzetelnie pisać bez inwektyw nie potrafisz.
@Siotson: ok, to nie rozmawiaj. ale poczytaj trochę jakie są skutki odstawienia lekarstw (obecnie refundowanych) w przypadku stwardnienia rozsianego czy mukowiscydozy. a takie refundacje należą się pacjentom płacącym składki na ubezpieczenie, bo jak to mawia Korwin "pacta sum servanda".