Wpis z mikrobloga

Ile potrzebujecie snu dziennie?
Mieliście kiedyś takie okresy w swoim życiu że mogliście zasnąć praktycznie w każdym momencie?
Zaczynam się niepokoić, bo potrafię przespać w nocy 10 godzin, po czym w połowie dnia jestem tak #!$%@?, że nie dam rady funkcjonować bez 1-2 godzinnej drzemki ;/ . Jeżeli śpię mniej niż 5 godzin to na drugi dzień czuje się jakbym miała straszliwego kaca i muszę pół dnia odsypiać (od pół roku abstynencja mocno). Jeszcze jestem w stanie sobie na to pozwolić (rzuciłam prace, chwilowo tylko studia+praktyki) więc tak długi sen nie utrudnia mi jakoś ekstremalnie funkcjonowania (pomijając notoryczne zasypianie przy uczeniu się do egzaminów).
Czuje że przesypiam życie ;___
Miał ktoś tak kiedyś? Było to związane z jakimiś konkretnymi problemami zdrowotnymi?
  • 26
  • Odpowiedz
@iga92: Zmień swój sposób odżywiania, odstaw gluten. Miałem tak samo, spałem po 12h i wiecznie nie wyspany, mogłem zasnąć nawet na stojąco. teraz sypiam 5-8h i mam mnóstwo energii, prowadzę firmę, a kiedyś praca 8h dziennie była dla mnie męczarnią.
  • Odpowiedz
@iga92: Też potrzebuję 1-2h drzemek. Gorzej kiedy te drzemki przypadają na godziny 5:00-6:00 i to jedyny sen w ciągu dnia. Ale od czego jest weekend :)
  • Odpowiedz
  • 1
@iga92: pocieszę cie, mój brat sypia po 16h dziennie a reszta to przed komputerem. Mi natomiast wystarcza zależnie od zmęczenia organizmu od 6 do 9h
  • Odpowiedz
@arrent: o #!$%@? 16h, może jest kotę? Jasne - to często zależy od konkretnego organizmu, ale wcześniej tak po prostu nie miałam 7-8 godzin i wszystko hulało jak trza.
  • Odpowiedz
@iga92: Badanie krwi prywatnie to jakieś dwie dychy, a w sumie dowiesz się co i jak - jeśli nic z tych rzeczy to staraj się trenować spanie. Śpij tylko 4 godziny dziennie, bo tyle wystarczy na zregenerowanie mózgu, męczy się tylko ciało. Potem systematycznie dodawaj po 15 minut, aż dojdziesz do akceptowanej normalnej liczby. Odstaw słodycze, żarcie z maka, keja - to niesamowicie usypia, pij dużo wody, uprawiaj sport, powinno pomóc.
  • Odpowiedz
  • 0
@iga92:
Sproboj ustawic sobie budzik i spac dokladnie 7h. Na poczatku moze byc ciezko wstac, ale napewno w ciagu dnia bedziesz sie lepiej czuc! Ja generalnie mam tak, ze jesli spie dluzej niz 12h to wstaje strasznie zmeczony... Do tego sa jeszcze aplikacje ktore monitoruja fazy snu i wybudzaja w optymalnym dla Ciebie momencie, mozesz sprobowac!
  • Odpowiedz