Wpis z mikrobloga

@Lanza: Callowanie ze SB z taką ręką często będzie prowadzić do takich akcji. Ogólnie callowanie pre nie jest tutaj błędem, ale callujesz raczej w celach pot control, więc bet na flopie na pewno nie jest dobrym pomysłem. Dostajesz 3bet i nie masz pojęcia co robić. c/c lub c/r w zależności od przeciwnika byłby ok.

Nie za bardzo znam dynamikę na LT na tych stawkach, ale 3bet pre wydaje mi się lepsze.
@Lanza: Tak w ogóle to czemu tylko call na turnie? Jeśli stawiałeś go na seta, to właściwie w ogóle nie warto było sprawdzać. No, a call w tej sytuacji wygląda mi słabo, bo gość tam ma masę drawów. Wiesz, że nie gram cashówek, ale zagranie wolno na takim turnie no po prostu mi się strasznie nie podoba, bo w przypadku, gdy nie spada cegła, to jesteś w dupie.
@Lanza: nie wiem po co leadować tego flopa po prostu, co prawda masz tam TPTK, ale z taką ręką nie chcesz grać na staki. Jak on tam robi call flop, Ty bet on call, to dalej betujesz river?
@Lanza: Na flopie jakbym już zagrał tego donkbeta gralbym reraise. Calluje - ma flush draw, raisuje - ma seta / overparke i folduje. Jak dla mnie to na turnie powinien być all in albo fold. Zauważ niski sizing na turnie dający spoko drawawac i akurat zostawiając betpota na river. Z setem byś pewnie zobaczył betpota. Przeczytać Cie można było jak książkę w tym rozdaniu więc albo 3bet albo x/c flop IMO.
@Fajka: Twoja odpowiedz na to co się działo na turn nie jest istotna. Nie zastanawiaj się nad tym co robić jak popełniasz błąd, tylko nad tym co zrobić żeby błędu nie popełnić ponownie. Błędem w tym rozdaniu było donk betowanie na flopie. O czym z resztą świadczy sam fakt, że:

Po raise na flopie zgupiałem


Donk betowanie na flopie bez przemyślenia tego co zrobisz jak dostaniesz reraise nigdy nie jest dobrym
@TrollRafal: Mówimy o kolesiu który ogarnia i gra schematycznie / oddsami w miarę. Wiadomo, że na każdego villaina gra się inaczej. Na niektórych stackuje drugą parę, na niektórych zrzucam seta, to chyba oczywiste. Najważniejszy to dobry hand reading i zakresy.

Masz przykłady: http://www.cardrunners.com/pokertools/session/2725851/replay/
http://www.cardrunners.com/pokertools/session/2725861/replay/
http://www.cardrunners.com/pokertools/session/2725871/replay/

Zauważyłem, że jak agresywnie rozgrywam drawy i jestem mega spolaryzowany to dostaję maksymalnie często calle, dlatego rozgrywam tak teraz nutsy, a drawy staram sie pot controlować.
@Lanza: no ja to rozumiem, robisz sobie standard c-bet z wydaje Ci się monsterem a tu raise wtf i potem już się robi takie losowe rzeczy to norma :D dlatego staram się przeciwdziałać i po prostu kontrolować pota za wczasu.
@Fajka:

Mówimy o kolesiu który ogarnia i gra schematycznie / oddsami w miarę.

- A niby skąd to wiesz?
Zapewne odpowiesz: "- Bo VPIP: 15, PFR: 12."
- Takie staty po 98 rękach nie mówią praktycznie nic. Na pewno nie mówią tego co zakładasz. Problem jest również samo założenie, "ogarnia i gra schematycznie" jest wewnętrznie sprzeczne...

Co do reszty wypowiedzi:
O czym Ty do mnie piszesz? Ma to w ogóle jakiś
standard c-bet


@DubKidz: To może być dla Ciebie szokiem, ale to nawet nie był c-bet... Tym bardziej standard.

@Lanza: Polecam Ci fora pokerowe do pomocy w analizowaniu rozdań. Pamiętaj jednak, że tam też jest dużo szumu.
@DubKidz: Przepraszam mój błąd, nie wiem czemu, ale myślałem że odnosisz się do sytuacji przedstawionej przez Lanza. Nie mogę teraz jednak zrozumieć co chciałeś napisać, a strasznie mnie to ciekawi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Grasz standardowo cbet, ale wolisz unikać "raise wtf", dlatego kontrolujesz pota za wczasu, czyli nie robisz cbeta.
Poker to jednak bardzo trudna gra.