Wpis z mikrobloga

@TrollRafal: napisałem to odnośnie do "Po raise na flopie zgupiałem" Lanzy. Jeżeli nie jesteśmy agresorem i gramy oop, board nie jest jakoś super draw heavy i mamy TPTK, czyli trochę ograniczamy kombinacje przeciwnikowi to chyba najlepiej zagrać check, żeby dostać cbeta?

Natomiast jeżeli jesteśmy agresorem pre no to chyba oczywiste, że robimy cbeta z TPTK.
  • Odpowiedz
@Fajka: Wybacz. Nie miałem żadnych złych intencji pisząc co napisałem. Chciałem jedynie Ci pomóc poprawić twoją grę. Pierwszy komentarz odnośnie twojej wypowiedzi usunąłem, bo właśnie obawiałem się, że jedyne do czego doprowadzi to zaistniała sytuacja.

Szkoda że uznajesz to co piszę za jałowe. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

grającym 15/12

Staty zawsze analizuj z uwzględnieniem ilości rąk. VPIP: 15, PFR: 12 po 98 rękach jest w miarę
  • Odpowiedz
@DubKidz: Jak dla mnie staty mówiące, że gracz wie tyle co praktycznie każdy gracz to właśnie praktycznie nic. Właściwie stwierdzenie, że 15/12 po 100h jest miarę wiarygodne to też spore nadużycie. Bo po kolejnych 100 może się okazać (z bardzo realnym prawdopodobieństwem) że staty przeciwnika to np: 12/10 albo 20/15. Od czasu do czasu takie staty zmienią się nawet w coś w stylu 10/8.

Wiem też, że upłynęło dużo czasu, rozdań, a nawet $ inwestowanej w rozwój mojej gry, zanim zdałem sobie sprawę z wielu rzeczy w pokerze. Wiem, też jak bardzo mylne potrafią być wnioski wynikające z nadinterpretacji stat.

To co powinienem wiedzieć (ale najwidoczniej nie chcę) to to, że pomóc można tylko komuś kto pomocy
  • Odpowiedz
@TrollRafal: no właśnie nie żałuję, przecież napisałem że "dobrze opisałeś", a nie "dobrze opisałeś, ale teraz się obraziłem, bo się czepiasz". Dokładnie 15/12 mogą się zamienić w takie coś jak napisałeś, ale nie zamienią się po 100 handach w np 20/12. Widzimy, że przynajmniej gracz gra jakąś strategią pre, nie robi losowych rzeczy, a to jest bardzo dużo bo już oddzieliliśmy go od 30-40% player poola na NL5.
  • Odpowiedz