Wpis z mikrobloga

40 068 - 2 = 40 066
"Birdman"
Barwny, wielowymiarowy i niejednoznaczny. Rola Michaela Keatona pewnie oskarowa, szczególnie, że mówi o życiu aktora. Film traktuje o środowisku filmowców i artystów, ale nie tylko. Odebrałem go jako przerysowanie, karykaturę wszystkiego, nawet samej konwencji filmu. Wiele zabawnych scen, przeplatanych ze scenami dramatycznymi. Mimo "achów", daję mu 7/10, bo przeszedł przeze mnie jak rosół, nie zostawiając niczego konkretnego na dłużej.

"Nightcrawler"
Porządny thriller. Opowieść o socjopacie, zdolnym do wszystkiego w imię, hm, chyba kariery. Taka tam satyra na współczesne czasy, bardzo dobrze się ogląda. 8/10.

#maratonfilmowy #film #filmy #kino #nightcrawler #birdman
tryvial - 40 068 - 2 = 40 066
"Birdman"
Barwny, wielowymiarowy i niejednoznaczny. R...

źródło: comment_dpaNvN7LXLus2tvVoJYTd36wUocufmh8.jpg

Pobierz
  • 15
@tryvial: Nie czytalem zadnej recenzji Birdmana, nie ogladalem trailera, wszyscy wzdychali jaki to cud i liczylem na wielkie wow, ciezki dramat, a zobaczylem WTF. Nie chodzi o to, ze byl zly, ale dla mnie nie byl dobry. I ta ostatnia scena...
@Pacjent: Czytałem i słyszałem od znajomych, jaki to on wybitny jest. Wiesz, gdyby go oceniać po użytych metaforach, jakichś tam środkach stylistycznych i innych cudach, to może i jest niecodzienny i przez to wyżej oceniany. Natomiast jeśli chodzi o sam przekaz filmu, to taka tam papka o problemach ludzi zarabiających na życie pracą twórczą i o #!$%@? ze środowiska filmowego. W sumie nic nowego, choć pewnie znajdzie swoich fanów. Dlatego te