Wpis z mikrobloga

R2- jak za 2 tyś to nawet dobry osprzęt. Na pierwszy rzut oka korba wydaje się najsłabszym elementem.
Rzeczywiście jeśli "charakterem będzie Ci pasował, to bierz coś właśnie w typie crossowym a nie MTB (nie wiedziałem, że produkują teraz alivio w dwóch wersjach- mtb i szosowej :) ).
Polecam przejść się do małych, prywatnych sklepów z rowerami- bardzo często można w nich wynegocjować duużo lepszą cenę. Brat na ten przykład kupił Gianta,
  • Odpowiedz
@kuta_senator: Jeżeli chcesz koniecznie mtb do takich zastosowań to lepiej http://allegro.pl/mtb-27-5r-silverback-slade-deore-xcr-air-wyprzedaz-i5022400200.html lub http://allegro.pl/romet-rambler-r-line-29-1-0-deore-raidon-wyprzedaz-i5013879402.html . Ten drugi to już w ogóle wypas w tej cenie (jeżeli rozmiar pasuje). Z rowerami 27.5 uważaj, jeżeli kupisz bez główki tappered, w przyszłości może być problem z wymianą amortyzatora (firmy nie produkują lepszych widelców do "zwykłych" główek). Jak by co to ten sklep z allegro mogę polecić, na pewno zejdą z ceny poza allegro i w
  • Odpowiedz
@Konkol: bardzo ciekawa opcja, na pierwszy rzut oka dla mnie właśnie ten typ CHYBA będzie lepszy ;)
@Radoslav89: o jakim konkretnie modelu Alivio mówisz? Co do małych sklepów, to owszem, wiem o tym :) Znajomy kupował rower Kross to stargował 400 zł za to, że była wada produkcyjna w ramie w postaci malutkiego wgniecenia (podobno w nieszkodliwym i mało widocznym miejscu).
@baczus: nie upierdam się przy MTB, generalnie to
  • Odpowiedz
Zapomniałem o rozmiarze generalnie, znajomy poleca dla mnie 19-20 cali jeśli chodzi o ramy, koła dla mnie to optymalne będą 27,5 (czy tam 28) bądź 29, jeździłem na 26 i trochę słabo. Mam 185 cm wzrostu i nogi nie jakieś mega długie ale też i nie krótkie, raczej chyba w normie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kuta_senator: nie mówię że konkretnie musisz kupić markę Kross. Ale moim zdaniem najlepszy wybór typ cross. Kiedyś kupiłam MTB i nie byłam zadowolona, dopiero potem kupiłam crossa i o wiele lepiej się jeździ
  • Odpowiedz
@kuta_senator Muszę Cię zmartwić, bo gwarancja na rower to sprawa raczej... teoretyczna. Co może się popsuć w rowerze, i co gwarant naprawi? Rama, klamkomanetki? To chyba wszystko, bo opony, klocki hamulcowe, pancerze, linki, łańcuch, kaseta, obręcze, szprychy, piasty, łożyska, pedały, korba, itd to elementy które z czasem się zużywają i raczej nikt ich reklamacji nie uzna. Owszem, ich usterka już po 2000km będzie czymś dziwnym, ale sprzedawca może się wyprzeć, że to
  • Odpowiedz
@Konkol: no właśnie tak na pierwszy rzut oka to właśnie o taki typ roweru mi chodzi raczej, ponieważ MTB mam w domu jeden (nie mój) i szczerze, jazda na nim jest ciężka jak jadę po asfalcie, muszę bardzo dużo powietrza w koła nabić... Chciałbym komfortowo pośmigać po mieście ale też żeby się dało uderzyć w lekkie leśne trasy, a to raczej właśnie typ crossowy a nie MTB wg. mnie :)

@
  • Odpowiedz
@kuta_senator: No do tych zastosowań lepszy będzie kross. MTB i szosa nie lubią siebie. Ale w terenie nie ma porównania. Zyskujesz bezpieczeństwo i komfort.
Jeżeli wybrałbyś jednak MTB (nie namawiam, wręcz przeciwnie), to główka tappered polega na konstrukcji ramy - tam gdzie wchodzi rura od kierownicy do ramy średnica jest mniejsza od miejsca, gdzie ta rura wychodzi do koła. Jest taki jakby stożek na widelcu. Niby ma to zwiększać sztywność, ale
  • Odpowiedz
@baczus: ten cross co podałeś elegancki, ale ja się skłaniam zdecydowanie ku temu, żeby to było MAX 2000 zł, jako amator raczej nie odczuję dużej różnicy, a dopłacać 200-300 zł mógłbym jeśli faktycznie tę różnicę odczuje, jeśli nie, to nie ma to dla mnie sensu :)
  • Odpowiedz
@kuta_senator: Tu masz już za 2100 zł http://rower-sport.pl/pl/p/ROMET-ORKAN-5.0-M-2014-/2165, a nie szukałem dalej. Z rowerami to ogólnie nikt (chyba) nie kupuje ich po cenie na metce. Trzeba się targować, a 100 zł to prawie na pewno się uda. Jeżeli konkretny sklep jest w twojej okolicy, to już w ogóle.
Kupowałem rower w listopadzie z 2900 zeszli po rozmowie telefonicznej na 2750, z wysyłka gratis (bo to też duży koszt).
A jeszcze ten
  • Odpowiedz