Wpis z mikrobloga

Niedługo skończę studia informatyczne. Mój problem jest taki, że przez 5 lat nie było prawie nic o technologiach, jakie pojawiają się w ofertach pracy dla absolwentów mojego kierunku:
- PHP, Symfony, MySQL
- Java EE + Spring, Hibernate i inne biblioteki do Javy różne w różnych ogłoszeniach
- C#, .NET, ASP
- JavaScript, jQuery, HTML, CSS
Poza HTML-em nie umiem nic z tego, nawet w stopniu podstawowym. Kiedyś jeszcze w Javie napisałem projekt na 1000 linii, działał prawidłowo ze względu na wyniki ale podobno były źle zaprojektowane klasy i obiekty. Jestem dobry z matematyki, algorytmiki i eksploracji danych, a to nie wystarcza.

Jaki byłby według was najlepszy sposób nauczenia się przynajmniej jednej z tych czterech powyższych grup technologii w ciągu pół roku? Jeżeli jest niemożliwe nauczenie się wszystkiego w takim czasie, co waszym zdaniem lepiej wybrać, a co pominąć?

#programowanie #informatyka
  • 27
  • Odpowiedz
Niedługo skończę studia informatyczne. Mój problem jest taki, że przez 5 lat nie było prawie nic o technologiach, jakie pojawiają się w ofertach pracy


@adamo1: wybacz, ale nie potrafię sobie wyobrazić studiowania przez 5 lat i braku jakiegokolwiek doświadczenia. nie wspominając już o pracy podczas studiów, która daje milion razy tyle doświadczenia ten kabaret na uczelni.
  • Odpowiedz
@adamo1: Niestety jesteś jednym z tych którzy uwierzyli że edukacja uniwersytecka jest coś warta. Te wszystkie lata spędzone na studiach robi się głównie po to żeby uzyskać papierek. A programowania najlepiej zacznij się uczyć sam.

Najpierw rozejrzyj się za średnimi zarobkami dla specjalistów w różnych językach programowania, przeanalizuj rynek, zapotrzebowanie na poszczególnych programistów. Nie ma złotego środka, musisz sam zdecydować.

Jak już się w jakiś sposób ukierunkujesz wtedy zacznij się
  • Odpowiedz
Bardzo dziękuję za odpowiedzi, zwłaszcza te z linkami do stron.

Bazy danych miałem 4 lata temu, wykład z teorii baz relacyjnych i laboratorium gdzie pisałem zapytania do Oracle SQL Developera - pamiętam łączenie tabel i grupowanie wyników. Z technologii webowych nic. Na praktykach wykonywałem proste prace w MS Office: tworzyłem arkusze Excela, przepisywałem papierowe dokumenty do Worda itp.
  • Odpowiedz