Wpis z mikrobloga

Mireczki byłem rano u kumpla co wynajmuje od roku mieszkanie w nowym bloku i patrzcie na jakiego kwiatka trafiłem na drzwiach jego sąsiada.

Wchodzę do kumpla

SEBA CZO TU SIE ODYEJBAŁO (Naprawdę ma na imię Sebastian( ͡° ͜ʖ ͡°))


A on mówi że z tego co wie (pewnie bywał( ͡º ͜ʖ͡º)) w tym mieszkaniu wcześniej wynajmowały i przyjmowały swoich klientów #rozowepaski co ogłaszały się na necie. No taki mikroburdel krótko mówiąc. Burdel się zwinął i od 3 miechów są nowi najemcy - młode małżeństwo z małym dzieckiem. I z tego co Sebomir gadał z tym sąsiadem to przez to że wcześniej był tam mikroburdel teraz odchodzą grube akcje. Np. kilka razy sąsiad miał sytuacje że w środku nocy jakiemuś naćpanemu/nachlanemu Matiemu wracającemu z baletów włączył się tryb RUCHABLE MODE ON i zawitał pod drzwi swojego byłego mikroburdelu i walił do drzwi o 4 rano drząć ryj że on chcę ruchać swoją ulubioną karynę i ma 200zł. A jak sąsiad otworzył i mówił żeby wypadali bo to prywatne mieszkanie to potrafili jeszcze z łapami na niego skoczyć, albo zdarzyło się że jak otworzył drzwi w nocy to go ktoś wziął za alfa tych panienek i próbował negocjować nocną stawkę xD

Aha sąsiad ma umowę najmu na czas określony (rok) i za bardzo nie ma jak się z tego wywinąć bo nie ma zawartego w umowie niczego o ew. okresie wypowiedzenia umowy w czasie jej trwania.

Z jednej strony rozbawiła mnie ta kartka, z drugiej strony nie zazdroszcze tej rodzince sytaucji. Także mireczki z #wynajem uważajcie co i gdzie wynajmujecie

#truestory #heheszki #coolstory #nieruchomosci #seba
S.....3 - Mireczki byłem rano u kumpla co wynajmuje od roku mieszkanie w nowym bloku ...

źródło: comment_n8qYespeeuVCm2A0vyidpplXKos5QEo7.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Stulejarz__f23: Powiedz sąsiadowi że każda kwestia nie objęta w umowie rozpatrywana jest zgodnie z kodeksem cywilnym, klasycznie 3 miechy wypowiedzenia i mogą spadać z tego miejsca, nie zazdroszczę straszna lipa, skoro w umowie tego nie ma to coś czuję że właściciel doskonale wiedział co robi :]
  • Odpowiedz
@thewickerman88: nie ma umowy której nie da się nie wypowiedzieć okres tego wypowiedzenia rośnie jak w przypadku stażu pracy w firmie na przykład, jeśli umowa na rok to na bank 3 miechy jeśli nie wpisano inaczej, niech przedłożą mu wypowiedzenie i niech pamiętają że czas liczony jest od 1 pierwszego dnia miesiąca więc jeśli teraz złożą to 3 miechy od 1 lutego.
  • Odpowiedz
Art. 673. § 1. Jeżeli czas trwania najmu nie jest oznaczony, zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem z zachowaniem terminów umownych, a w ich braku z zachowaniem terminów ustawowych.

§ 2. Ustawowe terminy wypowiedzenia najmu są następujące: gdy czynsz jest płatny w odstępach czasu dłuższych niż miesiąc, najem można wypowiedzieć najpóźniej na trzy miesiące naprzód na koniec kwartału kalendarzowego; gdy czynsz jest płatny miesięcznie - na miesiąc naprzód na
  • Odpowiedz
@Gajtos: a paragraf 1 mówi że jeśli w umowie NIE ma terminów należy zastosować terminy ustawowe. Nie może istnieć umowa której nie da się nie wypowiedzieć, zaraz by ludzie takie wały robili że poezja podpisał byś umowę najmu i co do końca życia najmował? bo ktoś by wpisał 100 lat bez wypowiedzenia?
  • Odpowiedz
@WarsDman paragraf 1 jasno odwołuje się do umów na czas nieokreślony. Umowa zawarta na okres dłuższy niż 10 lat po upływie tego terminu jest poczytywana za umowę na czas nieokreślony i wtedy można ją wypowiedzieć. Należy uważać na to, co się podpisuje.
  • Odpowiedz