Wpis z mikrobloga

Wczoraj mój #rozowypasek poprosil mnie o ściągnięcie jej zdjęć z facebooka (chce część wydrukować, a straciła oryginalne pliki). Żeby nie robić tego pojedynczo zdecydowałem się wykorzystać opcję pobierania kopii danych. Pobrałem swoją i jej kopię. Po otworzeniu paczki, która waży kilkanaście megabajtów dotarło do mnie jak wiele informacji jest przez facebook gromadzonych. Nie żebym o tym wcześniej nie wiedział, ale dopiero jak zobaczyłem logi, wiadomości itd itd, to jakoś mnie to uderzyło ( ͡° ʖ̯ ͡°) Oczywiście, udostępniane nam dane są niczym, w porównaniu z informacjami do których na prawdę mają oni dostęp. Zrodziło się więc we mnie pytanie, kasować konto czy nie? Z jednej strony zrobiłbym to z przyjemnością, ale mieszkam za granicą i brakowałoby mi kontaktu z wieloma znajomymi, z którymi mój kontakt ogranicza się raczej tylko do facebookowego czatu...

Koniec końców, zdjęcia z kopii danych są tragicznej jakości, a wykorzystywanie ich do druku mija się z celem. No chyba, że wydrukował bym sobie zestaw zdjęć wielkości znaczka pocztowego, czy wizytówki.


#dylemat #facebook #corobic #gorzkiezale
  • 2