Wpis z mikrobloga

@Nutaharion: Tzn. na studiach jest trochę więcej niż topologia. Zresztą mimo wszystko to tylko podstawy. Liźnie się coś tam DMZ czy konfiguracji firewalla wbudowanego w router. Coś tam skrobnęliśmy ze streamowaniem z kamer czy konfiguracją dysków sieciowy.
  • Odpowiedz
@Nutaharion:
@jaqqu7: ja dobrze wspominam sieci. Ba nawet napisałem prosta sieć p2p. Serwer trzyma dane o plikach które są dostępne w sieci a resztę to już sami klienci ogarnoaja sobie. Winsocka poznalo się, sockety w Javie jak i netbiosik.
  • Odpowiedz
@raven4444: Również miło. Głównie przez bardzo fajnego wykładowcę, który nie był zapyziałem dziadem ale jest obok pracy na uczelni lokalnym przedsiębiorcą, który właśnie siedzi cały czas w ten gałęzi rynku usług.
  • Odpowiedz
@super: okej humaniści, to jedno z częstych pytań na rozmowach rekrutacyjnych swoją drogą... (na juniora)
Nazywa się 3 way handshake
Komunikacja TCP w sieci odbywa się następująco:
1. Klient wysyła informacje SYN do Servera ( - płatność będzie kartą)
2. Serwer odpowiada SYN-ACK (- płatność będzie kartą?)
3. Klient wysyła potwierdzenie ACK (-tak,
  • Odpowiedz
@luqlu:

I'd reply with a UDP joke, but you might not get it


Ten kawał (jak każdy dobry) jest dwuznaczny. Końcówkę można zrozumieć jako ,,ale możesz go nie dostać'' albo ,,ale możesz go nie zrozumieć'' co zresztą w przypadku UDP i kawałów może być samo w sobie dwuznacznie - ale to się już robi drzewo więc przestanę męczyć logiką hymanistów ;-)
  • Odpowiedz