Wpis z mikrobloga

Witam.
Łączę się z Ubuntu 14.04 przez Remmina do Windows Server 2012. Serwer ma zablokowany dostęp do internetu - Internet Explorer nie otwiera żadnej strony www (internet explorer enhanced security configuration is enabled), więc nie mogę pobrac plików z poczty, dropbox itd. Muszę jednak przenieść pliki z Ubuntu do Windowsa. W jaki sposób mogę to zrobić?
1. Copy - Paste nie działa, mogę tak tylko przenosić tekst ze schowka. Plików nie da się.
2. Przy pomocy tego polecenia: xfreerdp +drives /u:username /v:serveraddress:serverport nie mogę się połączyć. Może z tego powodu, że username mam domena\nazwa_użyszkodnika, nie wiem.
#linux #windows #remotedesktop #ubuntu
  • 9
@mariecziek: internet explorer enhanced security configuration - w ustawieniach internet explorera w zabezpieczeniach musisz odblokowac nizszy poziom zabezpieczeń a najlepiej ustawić niestandardowy i tam jest opcja pobierania plików do uaktywnienia
@maslom: mam informację, że tryb jest wyłączony i instrukcję jak włączyć tryb enchanced security. Robiłem reset internet explorera, ale przy próbie otwarcia strony www zwraca komunikat w stylu connection reset.
Niestety, ale tym razem muszę pracować przez RDP i do tego na serwerze z windowsem :/