Wpis z mikrobloga

Mireczki, sprawa wygląda tak, że mam straszny zastój siłowy i zastanawiam się jak go ruszyć.

Od prawie 2 miesięcy nie dołożyłem nic a nic ani na ławeczce, ani w martwym. Przyznaję, że trenuję raczej bez dużej spiny, na początku FBW, a ostatnio przerzuciłem się na split. Nie interesują mnie liczby jako takie, ale mam wrażenie, że moja relatywnie mała siła stanowi jakieś ograniczenie w budowaniu masy.
Moje wyniki na dziś to 70x10 na ławeczce i 110x5 w martwym.
Moja waga - 80 kg przy 184 wzrostu.

Chciałbym poprawić swoje wyniki do odpowiednio - 100 i 160 kg, co moglibyście mi poradzić? Czas nie jest ważny, nie pytam o żadne recepty na #!$%@? przemysłu trójsiłowego ( ͡º ͜ʖ͡º), tylko o plany i porady na rozwijanie siły.
#silownia #mikrokoksy #mirkokoksy
  • 22
@Flypho: zmieniaj ćwiczenia lub plan treningowy. Może się mięśnie przyzwyczaily i potrzebują bodźca. Jak dieta? Mięśnie rosną czy stoją w miejscu? Ciężaru dorzucaj, niech ktoś Cię asekuruje.
@Flypho: co 2 mies nowy plan treningowy, w tym co tydzień rób po 4x ćw. na daną partie i podziel że jeden tydz jedne ćwiczenia , a drugi inne , np żeby wyjaśnić zawiłość - klata- jeden tydzień rób 4xćw na płasko, następny tydz 4 ćw skosy, lub mixa zrób, i co ważniejsze CO TRENING dokładaj nawet po 1-2kg bo progres musi być !! jak boisz się że Cie przygniecie to
@Kamson_San: @Pertaseth: wy To tak na serio? xDDD

@Flypho:
1. Rób partie i ćwiczenia, które chcesz poprawić 2x w tygodniu lub częściej. Tylko nie do wykończenia, a z małym zapasem siły, dzięki temu szybciej będziesz się regenerował.
2. Ćwicz na różnych zakresach powtórzeń. Np. jeden tydzień 3serie 70x10, kolejny 3s 80x3, następny 3s 75x6 i na kolejnym 10x70,6x75,3x80. Nastepne 4 tygodnie od nowa ze zwiększonym ciężarem.
3. Zwiększ objętość.
@sromer: Nie ma to jak jak stwierdzić przetrenowanie na podstawie żadnych danych. To jest akurat jedna z ostatnich przyczyn stagnacji w czymkolwiek w większości przypadków.
@sharkslayer: o.O Stagnacja oznacza zastój w jakiejś "dziedzinie". W tym przypadku jest to zastój w sile. Może być spowodowana różnymi czynnikami, w tym białaczką, przetrenowaniem albo czytaniem głupot na mirko (no offence bro ( ͡º ͜ʖ͡º) )