Wpis z mikrobloga

W kontekście całej tej afery z WOŚP zastanawiałem się jakie są wyniki kontroli przeprowadzanych przez NIK w szpitalach. Wszędzie słychać, że budżet NFZ/MZ to 60mld złotych, że WOŚP marnuje pieniądze i księgi się nie zgadzają.

No to zapoznałem się z kontrolą z 2010 roku przeprowadzoną w kilku szpitalach. Polecam poczytać jakie są nieprawidłowości tylko w kilku placówkach. I co nadal WOŚP najgorszy?

Zajrzyjcie na podsumowanie na stronie 70.

Może czasami zamiast uznawać, że tylko jedna strona jest zła warto spojrzeć na temat z szerszej perspektywy. Może wtedy okaże się, że świat nie jest taki czarno-biały.

#wosp #nfz #oszukujo #neuropa #4konserwy
  • 43
@Zeroize: Moje miasto zapłaciło 100 tysięcy za organizację imprezy. To są grosze w porównaniu do wydatków np na opiekę społeczną na którą miasto #!$%@? ~70 milionór rocznie.
www.calisia.pl/articles/na-organizacje-finalu-wosp-w-kaliszu-miasto-wylozy-100-tysiecy-zlotych
@Migfirefox: To należy zmieniać system opieki społecznej, a nie wydawać pieniądze na organizację wydarzenia prywatnej fundacji. Pytanie, czy w ogóle w twoim mieście zebrano więcej pieniędzy niż te 100 tys. bo jeśli nie, to wtedy nie jest to niczym innym jak marnotrawieniem środków publicznych.
@Zeroize: a ty go atakujesz bałamutnym atakiem. Jakie publiczne koszty tak cię uwierają? Policja osłania wszystkie imprezy. Samorządy mają budżet na imprezy. TVP zarabia na Owsiaku.
Policja osłania wszystkie imprezy.

W skali całego kraju trzeba ściągnąć więcej ludzi do zabezpieczenia imprezy, więc trzeba zapłacić za nadgodziny

Samorządy mają budżet na imprezy.

To już jest chore, skoro ten budżet dopasowują pod wośp. WOŚP powinno samo opłacić organizację imprezy, lub zaprosić inne fundacje do kwestowania w tym dniu, bo tak mamy równych i równiejszych.

Czy tvp zarabia? Nie wydaje mi się, skoro owsiak ostatnio był w innej stacji, bo się
@Wotto: pomijam juz, ze dzialalnosc kulturalna to ustawowy obowiazek samorzadow. Czy wydadza to na dni chleba czy na owsiaka nie robi im roznicy
@Zeroize: hejtujesz dla zasady, bo argument przestrzelony. Jakbys nie byl hipokryta krytykowalbys rozdawniczy system, a nie tylko jednego beneficjenta tego systemu
jezeli zorganizujesz impreze masowa to policja ma obowiazek ja zabezpieczyc.


@Internet_the_explorer: W skali całego zmusza to do płacenia za nadgodziny. Nie patrząc się na to, czy ma obowiązek zabezpieczać, czy nie. Gdyby nie zabezpieczali tej imprezy, to mieliby więcej pieniędzy na inne potrzeby.
@Zeroize: Zależy od miasta jakie są koszty. Finał WOŚP wpisał się w kalendarz imprez każdego większego miasta więc w budżecie są zarezerwowane pieniądze. Zauważ, że finał jest tak naprawdę całodniowym festynem. Koncerty, szkolenia, pokazy. Podejrzewam, że koszt zorganizowania takiej samej imprezy byłby wyższy gdyby nie był to finał WOŚP.
@Internet_the_explorer: Znowu argument u nas murzynów biją. Piszę o bezzasadności organizowania akcji z pieniędzy publicznych o zasięgu ogólno-krajowym. marsze czy pielgrzymki odbywają się lokalnie i wpływają tylko lokalnie na utrudnienia w mieście jak i w ruchu, jak odbywają się w mojej okolicy to też krytykuję, bo takie mam prawo.

@Old_Postman: Jednakże przy zyskach orkiestry ze zbiórek przy kwocie 50 mln złotych, podejrzewam że z publicznych pieniędzy na organizację wośp we
@Zeroize: Argument słuszny ale jak napisał @Wotto WOŚP wpisał się w kalendarz wydarzeń każdego miasta i jest traktowany jak kolejna impreza masowa. Ludzie lubią się bawić a finał jest pod tym względem bardzo wyjątkową imprezą. Mało jest wydarzeń w których jest organizowane tyle wydarzeń dla dzieci i młodzieży.