Wpis z mikrobloga

W kontekście całej tej afery z WOŚP zastanawiałem się jakie są wyniki kontroli przeprowadzanych przez NIK w szpitalach. Wszędzie słychać, że budżet NFZ/MZ to 60mld złotych, że WOŚP marnuje pieniądze i księgi się nie zgadzają.

No to zapoznałem się z kontrolą z 2010 roku przeprowadzoną w kilku szpitalach. Polecam poczytać jakie są nieprawidłowości tylko w kilku placówkach. I co nadal WOŚP najgorszy?

Zajrzyjcie na podsumowanie na stronie 70.

Może czasami zamiast uznawać, że tylko jedna strona jest zła warto spojrzeć na temat z szerszej perspektywy. Może wtedy okaże się, że świat nie jest taki czarno-biały.

#wosp #nfz #oszukujo #neuropa #4konserwy
  • 43
Pytanie ile wtedy się zwraca się faktycznie do puszek i jak wygląda stosunek ( pieniądze wydane na organizację imprezy - kwota zebrana przez wośp)


@Zeroize: W przypadku innych imprez nic się nie zwraca. To zlikwidować?
@Zeroize: to nie jest argument "a u was bija murzynow". Ty nie rozumiesz co krytykujesz. Jak mozesz krytykowac beneficjenta systemu, a nie system? Czemu owsiak ma dzialac na innych zasadach niz reszta graczy na rynku? Skoro system stwarza takie mozliwosci to gracz musi z nich korzystac. To tak jakby krytykowac korwina za to ze pobiera pensje z ue na kampanie. Przeciez to absurd. Jak korwin mialby sie wybic przy milionowych dotacjach
Mało jest wydarzeń w których jest organizowane tyle wydarzeń dla dzieci i młodzieży.


@Old_Postman: jak się człowiek nie zainteresuje to widzi tylko wydarzenia dla dzieci organizowane przez WOŚP. Natomiast jest wiele miast, które oferują dla dzieci i młodzieży szeroki wachlarz rozrywek w ciągu całego roku i to z "darmowym" uczestnictwem, lub za niewielką opłatą do kilku złotych.

@Wotto: Których imprez? Ogarnij to, że jest różnica pomiędzy wydawaniem publicznych środków na
@Old_Postman: Po co czytasz raport z 2010 roku, w dodatku nie na temat, skoro istnieje raport z 2013r. ? Rzecz w tym że WOŚP tylko ukrywa realne problemy szpitali. Nie rozumiesz problemu - to nie szpitale są najgorsze tylko przepisy. Szpitale mogą kupować sprzęt medyczny ze środków funduszy strukturalnych UE ale wymogi ze strony unii są absurdalne. Musisz kupić to co unia każe, a mógłbyś lepiej rozdysponować te środki mając wolną
@Zeroize: uparles sie na tego owsiaka. Krytykujesz go dla zasady. Twoje projekcje o fundacji dymnej pomine, bo nie maja zadnej wartosci. Prostych analogii z korwinem tez nie zrozumiales. Tobie nie przeszkadza obowiazujace prawo tylko Owsiak, jego lewackosc i wosp. Po prostu ladnie to sobie racjonalizujesz
Policja osłania wszystkie imprezy.
W skali całego kraju trzeba ściągnąć więcej ludzi do zabezpieczenia imprezy, więc trzeba zapłacić za nadgodziny


@Zeroize: policja nie płaci za nadgodziny. Jakby tak było to mój tata w garażu miał 2 A8.
Ogarnij to, że jest różnica pomiędzy wydawaniem publicznych środków na rozrywki dla społeczeństwa, a inną kwestią gdy pieniądze te wydaje analogicznie tak samo pod marką prywatnej fundacji


@Zeroize: ale taguj siebie #shitwykopsays. Organizowałeś kiedyś jakieś wydarzenie kulturalne czy rozrywkę dla społeczeństwa i próbowałeś uzyskać wsparcie lokalnego samorządu?
Ja #!$%@? - miasta czy inne jednostki samorządowe nie organizują wydarzeń kulturalnych. Wszystko organizują prywatne organizacje i prywatne osoby, którym się chce, i
@Internet_the_explorer: Nie uparłem się na owsiaka. Analogia z Korwinem była nietrafiona, gdyż pensja mu się należy jak psu buda bo takie w PE otrzymują. Natomiast WOŚP nie jest wpisane w konstytucji, czy w jakiejś ustawie, że należy mu pomagać z publicznych środków. jako, że masz problemy ze zrozumieniem tego co piszę, to nie ma sensu, żebym dalej się produkował na ciebie. Nara.

policja nie płaci za nadgodziny. Jakby tak było to
@Zeroize: nie czytasz tego co pisze. Dzialalnosc kulturalna jest ustawowym obowiazkiem gmin. Kazdy moze o nia wystapic i nalezy sie wnioskodawcom jak korwinowi pensja. Nie lubie jak ktos sie wypowiada na tematy na ktore nie ma najmniejszego pojecia. Czekam na maj i tw
@Zeroize: xD
no tak, wolontariusze kwestują za owsiakowe 10 tys.
no tak, wcale nie ma reklamodawców, którzy fundują tę imprezę (tak jak nie ma np. Play na #woodstock)
jakieś źródło, nie wiem, budżet samorządu gdzie widać osobną kolumnę samorządu pod nazwą "haracz dla owsika" czy coś? Czy może to jest wydane z pieniędzy na kulturę i tak samo jak gminny dom kultury dostanie 2 tysiaki na koncert, gdzie zaprosi lokalne
@Zeroize: no to teraz już wiesz jak to działa. Ojciec co roku dostaje 2-3 miesiące wolnego. Kasę dostałby jakby szedł na emeryturę, a miałby niewykorzystane wolne i urlop. Na ten moment ma około 600 nadgodzin z zeszłego roku.
kontynuacja poprzedniego wpisu
@Zeroize: Czekam na maj i twój ból dupy o ilość policja zabezpieczającej pielgrzymki. Potem czekam na wybory i policję zabezpieczającą wiece partyjne. Ciekawe czy okażesz się hipokrytą.

Skoro jest skuteczny, to dlaczego nie opłaci kosztów organizacji imprezy? Nie stać ich?


Ja #!$%@?. Jakbym rozmawiał z osłem
@grzegorz-zielinski: Odpowiedź przez ośmieszenie. Nie bronię wolontariuszom zbierać kasy za frajer. Samemu byłem kiedyś wolontariuszem, ale to było dawno.

@Internet_the_explorer: Jeśli ta pielegrzymka sprawi, ze w tym samym czasie w każdym mieście w stan gotowości zostaną postawione służby i w każdym mieście będą zamykane ulice, to będę krytykować. Mam nadzieję, że ty za to będziesz dzielnie bronił przemarszu pielegrzymek i innych lewakich #!$%@? pokroju antify i eko-oszołomów tak jak to
@Zeroize: już ci to wyjaśniałem, ale najwyraźniej nie czytasz tego co piszę. Budżet każdej jst ma przeznaczoną odpowiednią pulę na działalność kulturalną. Każdy może o nią wystąpić na równych zasadach i co roku ten budżet jest rozdysponowywany. 100 tys. na duże wójewódzkie miasto to są grosze, więc można powiedzieć, że owsiak sam finansuje (a w zasadzie sponsorzy). Streszczę ci, bo powyższe do ciebie nie trafia.
1. Owsiak ma prawo jak każdy
Opłacanie imprezy przez Owsiaka byłoby absurdalne i spotkałoby się z falą krytyki hejterów tobie podobnych. Zaczęłoby się trzepanie wpływów miast i kto może na tym zarobić.


@Internet_the_explorer: Akurat w tym przypadku nic bym do tego nie miał, więc nie mi podobnych. Może wtedy by tobie to nie pasowało i byś to hejtowal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zeroize: @Internet_the_explorer: trzeba dodać, że to nie pytanie do owsiaka, bo on nie organizuje imprez wszystkich sztabów, tylko do każdego sztabu z osobna - skąd wzieliście pieniądze na organizację?

I szczerze mówiąc nie będę zdziwiony, gdy się okaże, że robią to w większości z własnych środków pozyskanych w ten czy inny sposób.