Wpis z mikrobloga

@Amadeo95: a ja Ci powiem dlaczego tak mało zarabiają. Bo ich prace może wykonywać KAŻDY a dobry programista jest w cenie. Mogą mieć pretensje tylko do siebie. Polska jest trudnym krajem jeśli chodzi o wyżycie z tego typu prac. Jeśli ktoś ma ambicje całe życie pracować jako sprzątaczka to zachód wita. Tutaj można z takiej pensji spokojnie wyżyć i jeszcze odłożyć. A jak sięnie chce emigrować to pozostaje się cieszyć
  • Odpowiedz
Gdyby nie zarobki nie siedziałbym i nie uczył się cały czas. Mi jeszcze daleko do 10k netto, ale w świecie gdzie '3,5k to dobrze i nie masz prawa narzekać' na pewno nie szedłbym tą drogą, bo tu zbyt dużo nauki cały czas jest. Bycie magazynierem jest proste i łatwe. Po robocie zapominasz o robocie. A programiści ciągle się muszą dokształcać.
  • Odpowiedz
@Serdel: Taka osoba powinna sama usiąść 8 godzin przed biurkiem i stworzyć pełną aplikację przy użyciu przynajmniej samego PHP (nie będę już wspominał o frameworkach, bo pani się chyba załamie). Poza tym gdyby nie programiści, nawet by nie była w stanie napisać tego komentarza, no chyba że Facebook się sam zaprogramował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sancho_Pansa: mnie najbardziej bawi to wykopowe kółko wzajemnej adoracji. Za każdym razem się mówi o DOBRYCH PROGRAMISTACH, których na wykopie pewnie jest 3. Cała reszta to średni i słabi klepacze ale ONI SIĘ MUSZĄ CAŁE ŻYCIE UCZYĆ. #!$%@?, czemu nie ma tu gangu inżynierów budownictwa #!$%@?ących jak to jest ciężko i jak się rozwijać muszą? Wszyscy inni wiedzą, że zawsze jest coś nowego, zawsze można poszerzyć wiedzę, ale tylko programiści
  • Odpowiedz
@Serdel: ale to jest informavja nieprawdziwa. U mnie w firmie zatrudnili jakiegos kucharzyne - Gordon Ramsey czy jakos tak. W smaku jedzenie nawet dobre ale malutkie te porcyjki daje...
Oszczednosci w firmie
  • Odpowiedz
@andzej74: Powiem ci, że ludzie zawsze znajdą jakiś argument żeby stwierdzić, że ich praca jest lepsza od innych i tym samym oni sami są lepsi od innych. Tak samo masz w przypadku górników:

"BO PRZECIEŻ JA ZGINĄĆ MOGĘ W KAŻDYM MOMENCIE WIĘC CO DZIWNEGO ŻE 5K ZARABIAM".

A na budowach widzę ludzi co po 1800 brutto pracują i nikt nie mówi, że ich praca jest śmiertelnie niebezpieczna (przypominam, że na
  • Odpowiedz
Beka z wykopowych programistów uważających siebie za mistrzów świata bo siedzą i klepią kod. To oni mają najcięższą pracę xDDD Jest wiele stresujących i obciążających psychicznie zawodów - makler, spedytor, nawet księgowa, ale to informatyk jest uberciężki bo musi się ciągle uczyć, tylko w tym zawodzie trzeba się uczyć żeby nie wyjść z wprawy! Księgowa wcale nie musi dowiadywać się o nowych zmianach w podatkach, spedytor nie musi myśleć nad zmianami w
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: Beka ogólnie z programistów. Jest mnóstwo stulejarzy, którzy przez pryzmat zarobków nadrabiają braki w samoocenie. I mówię to jako programista.

PS. Nie ma porównania z księgową (taką od jednoosobowych DG) w kwestii ciągłej ilości nauki. Programowanie to zawód ciężki, nie "najcięższy", ale wyjątkowo trudny, choćby dlatego że nie obracasz się w obrębie jednej branży. Spoko - piszesz kod, ale każdy projekt robisz tak naprawdę dla innej branży, musisz poznać
  • Odpowiedz
takie ciągłe siedzenie za biurkiem niszczy zdrowie, a zdrowie jest cenne, więc trzeba tym ludziom to poświęcenie wynagrodzić
  • Odpowiedz