Wpis z mikrobloga

Mechaniczna Pomarańcza.
Przystąpiłem do seansu z lekką rezerwą i gotowością na nieziemskie udziwnienia. Rzeczywiście- film epatował nagością, specyficznymi dialogami i oryginalnym klimatem, lecz jak na to zareagowałem? Z zachwytem, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, iż film potraktowałem jako swoistą odtrutkę na intelektualną płyciznę najnowszego Hobbita. Połączenie muzyki Beethovena z absurdalną, pełną seksualnych aluzji scenografią, nietuzinkowym językiem i refleksją nad dzisiejszym społeczeństwem, młodym pokoleniem, czy też istotą przestępstwa, stanowi doskonały materiał na mocne 9/10, nawet 9.5/10.

#film #minirecenzja #clockworkorange #mechanicznapomarancza #kubrick
eMac1ek - Mechaniczna Pomarańcza.
Przystąpiłem do seansu z lekką rezerwą i gotowości...

źródło: comment_utZCxeCirLdLzaOJnSiwgjIULqdWxySq.jpg

Pobierz
  • 12
@eMac1ek: miałem okazję być ostatnio na Mechanicznej Pomarańczy w kinie :D Scena w opuszczonym teatrze, a ze mną na sali (stare kino, w sumie sala teatralna, 100% klimat) może 30 osób. Świetna sprawa :D
@eMac1ek Na Wyspach ten film wzbudzil takie kontrowersje, ze sam Kubrick zdjał go z kin i dystrybucji. Wiazalo sie to z paroma morderstwami dokonanymi przez nastolatkow. Te zbrodnie polaczono 'bez cienia watpliwosci' z wplywem filmu i wybuchla gruba chryja. Film wrocil do lask dopiero po smierci rezysera 27 lat później.