Wpis z mikrobloga

Echo została zabita

Dzisiejszy wpis, jako pierwszy po przerwie miał być czwartą i chyba ostatnią częścią mini serii "Czym różni się się pies od wilka", jednak dzisiejsze wiadomości wymusiły na mnie zmianę tematu.

Pamiętacie Echo?
Raz i Dwa

Nie? No to może przypomnę. Pewna wilczyca przewędrowała z Północnej Arizony, aż za obręcz Wielkiego Kanionu. Przebyła w pojedynkę setki mil, by dotrzeć na tereny, gdzie wilcze łapy nie zostawiły śladu od ponad 70 lat. Od początku wędrówki skierowane były na nią setki oczu naukowców ekologów. Jej podróż ożywiła wiele nowych kampanii ocieplających wizerunek wilków. Został ogłoszony ogólny konkurs na imię dla wilczycy - pionierki. Ostatecznie wygrała propozycja jednej uczennicy szkoły podstawowej i tak biały wilk zaczął nazywać się Echo - symbol mozolnej odbudowy równowagi w lokalnym ekosystemie.

Czy została pomylona z kojotem? Bardzo możliwe. Co roku wiele wilków ginie ponieważ są 'pomylone' z tymi ssakami. Osobiście nie widzę możliwości jak można się pomylić w odróżnieniu wilka od kojota. Szczególnie, gdy błąd popełnia myśliwy, który powinien wiedzieć do kogo celuje.
Kojot - widocznie znacznie mniejszy od wilka
Normalnie zgodnie z prawem stanowym za zabicie gatunku chronionego grozi sprawcy 10 lat więzienia. Problem jest taki, że jest potrzebny DOWÓD, iż sprawca WIEDZIAŁ, że celuje do gatunku chronionego... Jak widać nie tylko u nas zdarzają się 'śmieszne' przepisy...

No cóż... Jutro prawdopodobnie zapowiadana część "Czym różni się się pies od wilka". Na fotografii Echo.

#wilk #wilknawieczor <- zapraszam do obserwowania #zwierzeta #ciekawostki i zawołam #zwierzaczki bo nigdy nie wołałem


Jakby tego było mało, to popołudniu moja ostatnia szczurka przeszła za tęczowy most (,). Zły dzień, #dobranoc
Pobierz Warwick - Echo została zabita

Dzisiejszy wpis, jako pierwszy po przerwie miał być ...
źródło: comment_LZVeUVJaSrCwYmu9tbz6O8nOEZHtmSil.jpg
  • 5