Wpis z mikrobloga

Trochę mnie dziwi to całe oczekiwanie na wymagania sprzętowe każdej głośnej gry. Tak na prawdę i tak nie wiadomo co te wymagania oznaczają, czy rekomendowane to ultra w 60fps czy high w 30. Każdy kto ma minimalne pojęcie o kartach mógł się spodziewać, że na ultra trzeba mieć mocną kartę. Osobiście strzelałem w 780/970 ale czas pokaże, bo nie wydaje mi się żeby grafikę z ostatnich gameplay'ów w FHD i 60 fps uciągnął GTX 770.
A tutaj przykład jak to według mnie powinno wyglądać:
#pcmasterrace #wiedzmin #wiedzmin3 #gry
Pobierz Kazak77 - Trochę mnie dziwi to całe oczekiwanie na wymagania sprzętowe każdej głośnej...
źródło: comment_yvh9M3GdXQnJOjQ6gPypWfz3e8jtft6B.jpg
  • 8
@Kazak77: fajna sprawa, ale ilość fps też by się przydała. ;) Z drugiej strony ciężko oczekiwać od developera, że wie na 100%, że w każdym momencie na tym sprzęcie będzie 60fps, to niemożliwe.
Problem z wymaganiami polega na tym, że dany deweloper gry ma jakiś tam budżet i team potrzebny na testing gry. Nie są w stanie przetestowac procesorów od C2D do i5 4tej generacji, więc wrzucają jako minimalne sprzęt który aktualnie jest na rynku jako low/mid end, kompletnie pomijajac high end poprzedniej, nie sprzedawanej już generacji. Taki i7 920 do dzisiaj radzi sobie w grach, da 60fps w niejednym porcie z konsoli. 8800gt to
@Steel: bo powiedzmy sobie szczerze - dx9 do tej pory przebija te dx10 i dx11, w dodatku da się na nim zrobić te same rzeczy co na dx10 i 11 tylko wymaga to więcej wysiłku i zabawy @Kazak77: wyłączysz parę pierdół jak jakieś hbao, jakieś cienie na ultra i inne pożeracze fpsów i spokojnie pociśniesz na gtx 770 w 60 fps @ fhd imho, mam nadzieje ze do tego czasu
@Jurigag: dx9 przebija dx11? przepraszam, ale nie. DirectX to nie tylko grafika ale tez optymalizacja wielowątkowa, dostep do zasobów, etc. dx9/10 jest stary i powinien zostac zabroniony. Nvidia od 2014 sterowników do kart zgodnych z dx10(m.in 8800gt) nie wypuszcza.
@Steel: tia, ale nadal działa wolno i muliście ten dx11, a grafika jakoś super hiper mega nie jest, starusieńki crysis 1 na dx9 po modach wygląda lepiej niż większość tych gier na dx11