Wpis z mikrobloga

Mirki zauważyłem bardzo dziwne zdjęcie na moim komputerze w katalogu Windows Live które nie jest moje.
Z windowsa XP korzystałem ze 100 lat temu i nigdy na tym komputerze,nie przechowywałem też nigdy żadnych zrzutów ekranu z Windowsa XP.Za to konto Skrill posiadam.
Czy ktoś się włamał do mojego komputera?Czy mam jakiegoś wirusa?
#truestory #coolstory #hacking #hakerzy #haker #gorzkiezale #informatyka
Pobierz
źródło: comment_Lw7LUeRpQ3GWqKcqFM1mL721aMy6Rut3.jpg
  • 14
@lansswk: przeglądarka jak chodzisz po necie część rzeczy ładuje do pamięci podręcznej "na potem", albo czasem takie jaja znajdują się w programach jak ktoś nie sprzątną przed robieniem instalatora. nie mniej powinno to być w jakimś appdata chache i tak dalej. A i cześć obrazków może zostać pobranych a przeglądarka ich nigdy nie wyświetli bo w kodzie zaszyte na przykład.
a co do potencjalnego włamania to sprawdź czy nie masz wirusa,
@wytrzzeszcz:
Tylko,że w koszu pusto:/Chyba w windows 7 pliki zastąpione nie lądują w koszu ale skoro mówisz,że położenia i tak nie dało by się ustalić to to już nie istotne.A co do antywirusów i innych zapór jestem sceptycznie nastawiony i zniczego nie korzystam bo uważam,że na darmo marnują zasoby komputera,choć komputer mam nie najgorszy corei3 4GBram radeon 747M 1GB.
Antywirusy tak naprawdę są nastawione tylko na lokalne wirusy i myślę,że z
@lansswk: Z pakietu zabespieczeń polecam Estential (czy jak to się pisze) z Microsoftu. Co do marnowania zasobów? Zasoby są po to by używać i jak mam po 80% zajętości całego kompa to mi przyjemnie bo używam co trzeba ( zresztą dawno tak na linuxie nie miałem jak nie kazałem mu czegoś dzikiego liczyć)
albo właśnie co robisz na kompie? bo może linux będzie dobrym rozwiązaniem:)
albo właśnie co robisz na kompie? bo może linux będzie dobrym rozwiązaniem:)


@wytrzzeszcz:
Chyba sobie żartujesz?Przeciez napisałem,że z informatyki jestem słaby.Te programy które używam są pisane pod windowsa a nie zamierzam się bawić 5 minut w uruchomienie programu który uruchomię na Win w sekunde
@wytrzzeszcz: To ja się podłączę. Chciałbym zacząć korzystać z linkusa. Na linkusie znam się tyle, że wiem, że takie coś istnieje. Od czego zacząć? Jak zrobić żeby mi się komputer uruchamiał z wyborem linuks - windows?
Chciałbym mieć możliwość próbowania sił z linuksem ale jak się #!$%@?ę, że mi coś nie idzie to żebym mógł szybko przeskoczyć na win.

Jakieś rady?
@Gronie: jak masz dobrego kompa to pierwsze 15 minut i test instalacji w maszynie wirtualnej. Jako distro na start polecic mogę coś ze stajni debiana tu najlepszą opcja będzie raczej mint. (Uwaga w wielu przypadkach rozwiązanie dla ubuntu działa na debianie i mincie i ja odwrót) przy ściąganiu staniesz przed wyborem środowiska graficznego . Ja chwałę gnome-shell za wygodę ale nie jest ono super zrobione jak chcesz windows like i lekkie
@wytrzzeszcz: Dzięki za garść porad. Na pewno będę próbował bo się za to zabieram już od dłuższego czasu. Kogo bym nie spytał kto używa linuksa to sobie chwalą więc ja też kurde chcę :)