Wpis z mikrobloga

Kobieta zawsze sobie poradzi. Zawsze.

Kobieta, która jest graczem ma jako takie pojęcie zarówno o soft, jak i hardware ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(Pamiętam, jak jeszcze podgrywałam cracki w grach xD ale to było dawno i nieprawda, poza tym już tam nie mieszkam, a tamten komputer się rozleciał).

Teraz na bogato na legalu, darmowe mmo, albo Humble Bundle za 1$.

Nigdy nie interesowałam się elektroniką, ale w starym komputerze razu pewnego karta graficzna, która za swoich czasów, była jedną z lepszych, przestała działać. Wiem, że chodziło o kartę, bo dysk działał, ale ekran pozostawał czarny. Po wygooglaniu rozwiązania, okazało się, że karta owa ma pewien defekt. Po jakimś czasie styki przestają stykać. Oględnie mówiąc. Jedynym wyjściem, jest tzw. zapieczenie karty. Dosłownie, bo w piekarniku. Chodzi o to, że wysoka temperatura rozpuści styki (zimne luty, czy coś), które na powrót przykleją się do karty. Przynajmniej tyle zrozumiałam z tego, co mówił pan na filmiku instruktażowym. Niewiele myśląc, kupiłam pastę termoprzewodzącą, odkręciłam wiatraczek, odkleiłam ten czarny kwadracik pod wiatraczkiem, starłam starą pastę i wsadziłam do mocno rozgrzanego piekarnika na około 9 minut. Po określonym czasie, wyjęłam moją pachnącą pizzą kartę i poczekałam, aż ostygnie. Nałożyłam warstwę nowej pasty, przykleiłam kwadracik, przykręciłam wiatraczek i monitor ożył. Karta żyła dłużej niż dysk, który razu pewnego wypuścił dymek z elektroniki i padł. Najwyraźniej komputer nie może działać na jednym bezpieczniku razem z elektrycznym czajnikiem, piekarnikiem, mikrofalówką i odkurzaczem.

#logikarozowychpaskow #badzbohateremwswoimdomu #coolstory #truestory #elektronika
  • 4
@julianna_cebulanna: To ładnie poszło :D Ogólnie rzecz biorąc w wadliwych kartach było tak, że odklejał się rdzeń od podłoża (czyli szkiełko od płytki, która jest przylutowana do karty kulkami). Temu szkiełku wystarczy 180 stopni żeby się przytwierdziło z powrotem, pomagało na miesiąc, dla szczęściarzy kilka miesięcy. a co do kulek od układów - te tpnieją przy około 240 stopniach przy odpowiednim topniku i wilgotności, ale to stacja za parę tysi potrzebna