Wpis z mikrobloga

Ludzie którzy zaklejają kamery w laptopach to #podludzie Zawsze kiedy widze taką sytuację zapodaje taki oto dialog:
Ja: Po co zaklejasz tą kamerę?
Podludz: No wiesz, no wiesz internety, hakerzy
J: Ale przecież kamerka ma kontrolkę która świeci kiedy płynie przez nią prad więc ZAWSZE widać kiedy nagrywya.
P: No ale...
J: (wtrącając mu się w zdanie, wyraźnie głośniejszym tonem) Więc dlaczego nie zaklejisz mikrofonu?! przecież tam nie ma żadnej kontrolki, dotego mikrofon zbiera dźwięk z całego pomieszczenia a nie tylko na wprost monitora!!!
P: robi minę ##!$%@?

Wychodząc na odchodne żucam jeszcze #heheszki Kto wogóle chciał by Cię oglądać, zresztą pokaż mi stronę w internecie z transmisją z takich kamer!

#coolstory #bekazpodludzi #szachmat #zaorane
  • 44
@mcmlxxll: Niby też mam z tego beke, ale kurde... kiedyś przez przypadek zobaczyłem, że jakiś proces firmy hp do obsługi kamerki, wysyłał przez sieć jakieś dane. A żadnej aktualizacji nie przeprowadzałem ;P
@Kodziak: @NieznanyAleAmbitny:
No właśnie tą są argumęty tych #podludzi
-podobno się da...,
-gdzieś są takie strony...
Czy będąc producentem laptopów produkowali byście je tak żeby było to możliwe czy nie? Po prostu montuje się na obwodzie diode która świeci kiedy płynie przez nią prąd i tyle. Jakim softem chcecie to obejść? Jeśli jakis producent robi inaczej, np Apple to jest zwykłym szpiegiem
Czy nie lepiej wyłączyć kamerę w menadżerze urządzeń? Być może niektóre aplikacje mogą próbować modyfikować stan urządzeń, ale bez uprawnień administratorskich i tak tego nie zrobią. A jak mogą obejść brak uprawnień, to użytkownik chyba ma większe powody do zmartwień niż kamerka. ;p