Wpis z mikrobloga

Wolne w Święto Trzech Króli jest bez sensu. Mało kto czuje potrzebę świętowania, a to kolejne wolne totalnie rozchwiewa powrót do codzienności.

Mamy wigilię, wolne 25 i 26 grudnia, kilka dni pracy, Sylwester, znów wolne, powrót do pracy na kilka dni i znów wolne.

Jeszcze lepiej Trzech Króli wpłynęło na sytuację uczniów. Zamiast tak jak kiedyś wracać do szkoły 2 stycznia po i tak niemałym wolnym i w przededniu drugiego wolnego (ferie zimowe), to wolne przedłuża się do 6 stycznia. Robi się jeszcze lepiej niż w ferie. A jeżeli dodać do tego, że niektóre województwa zaczynają ferie zimowe 17 stycznia (czyli idą do szkoły środa, czwartek, piątek i cały następny tydzień i znów mają wolne) to już w ogóle masakra. Co niby nauczyciele mają z nimi robić przez 1,5 tygodnia (które jest "obudowane" z obu stron ponad 2 tygodniowym wolnym).

Wolałbym, żeby zamiast 6 stycznia wolne było 24 grudnia, aby zrobić jedne konkretne, najważniejsze w roku święta, Nowy Rok i do roboty.

Uczeń zaczynający niedługo ferie ma wolne od 20 grudnia do 1 lutego z przerwą 1,5 tygodnia. Toż to prawie wakacje.

#neuropa #4konserwy
  • 86
  • Odpowiedz
@BongoBong: Nie rozumiem, dlaczego w studbazie wykładowcy potrafią dowalić kolosa od razu po przerwie świątecznej, prowadzić wykład bez znaczenia czy to piątek przed świętami czy 7 stycznia, a nauczyciele w szkołach zawsze mają jakiś problem - kontynuuje się program i tyle.
  • Odpowiedz
@zwierzak2003: Nikt go nie obchodzi, bo święto wróciło po wielu latach. Takie Zielone Świątki też są wolne (sklepy zamknięte), ludzie głupieją pod marketami, a kiedyś wolny był też drugi dzień Zielonych Świątek i były jakieś tradycje - teraz zapomniane.
  • Odpowiedz
@BongoBong: Za przeproszeniem, ale #!$%@? - CO CI NAUCZYCIELE MAJĄ ZROBIĆ?! Moi nauczyciele maja na wolne wywalone i nie pieprzą się w bajeczki pod tytułem "no my jesteśmy po długim wolnym musimy się zaklimatyzować" i 2 września, 7 stycznia zrobią normalnie temat i dowalą dużą pracę domową, zrobią swoje tematy. Np wracam teraz do szkoły jutro i 8 - kartkówka/sprawdzian (mieliśmy duży dział i zamiast robić sprawdzian ze wszystkiego 2 kartkówki
  • Odpowiedz
@GotNoBrain: Moja klasa ma najniższą frekwencję w całej szkole, jakieś 80% . Jak ktoś chce się nauczyć to przychodzi i się uczy, a jak nie to nie. A kartkówkę dla 12 osób? Czemu nie? Reszta przyjdzie ma termin i tak na max 2 większość pisze, nauczycielka kiedyś zrobiła temat dla 1 osoby jak przyszła pod koniec roku.
  • Odpowiedz
@BongoBong: A ja byłem na mszy dziś. I ku mojemu zaskoczeniu kościół pełny po brzegi. Teraz już jestem w pracy i czytam twoje bzdury. Święto 3 Króli jest drugim najstarszym świętem w kościele katolickim. Jest świętem a 24 grudnia jest tradycją. A nie było go bo była komuna proste.
  • Odpowiedz
@BongoBong: O jaki ja jestem hardkorowy o w jakiej dobrej szkole się uczę - no właśnie się nie uczę i w tym problem bo szkoła ma kiepski poziom w dużej ilości przedmiotów i mimo iż czas wyegzekwują to te 2 godziny matematyki dziennie to jest podanie teorii przez godzinę, a na 2 zrobimy może 5 przykładów, reszta do domu. Ale szkoła jest taka a nie inna, to nie zmienia faktu, że
  • Odpowiedz
Wolne w Święto Trzech Króli jest bez sensu.


@BongoBong: #nochybanie, urlop od 22 grudnia do 7 stycznia był całkiem spoko :)
A i powrót do pracy jest fajny, bo pierwszy pracujący tydzień ma 3 dni zamiast 5 :)
  • Odpowiedz
@Migfirefox: Ja tam nie mogę się doczekać wakacji. Mimo, że to trochę mniej.:P

Ale jakby mi z nadgodzin kazali brać wolne, a nie płacili to bym się zirytowała.:]
  • Odpowiedz