Wpis z mikrobloga

Zmagam się z uruchomieniem Wiedźmina od dłuższego czasu, informacja o minimalnych wymaganiach którym nie podołam. Zakupiony na steamie, zainstalowany na Dell Inspirion 1564 Intel(R) Core(TM) i3 CPU M 330 2.13GHz 3,00 RAM 64bitowy Intel(R) HD Graphics 1274MB Windows 7. Czytam linie zaufania ludzi o podobnych problemach życiowych, stosuję rozwiązania i nic. W końcu stwierdziłam, że zainstaluję Wiedźmina na XP na VirtualBox, odpalam pokazuje się strona powitalna i nic dalej się nie dzieje i smutno jakoś. Czy ktoś coś?
#wiedzmin #komputery #pomocy
  • 18
W końcu stwierdziłam, że zainstaluję Wiedźmina na XP na VirtualBox


@Sanchez_z: VirtualBox nie jest przeznaczony do grania, nie uruchomisz na nim praktycznie żadnej gry
@Sanchez_z:

Karta graficzna to ATI Mobility Radeon HD 4330. Jest ona przedstawicielem starszej serii kart wykonanych w procesie 55nm i nieposiadających sprzętowego wsparcia dla bibliotek DirectX 11, a jedynie dla 10.1. Jej wydajność w grach jest niska - w końcu to najsłabsza karta serii 4xxx z szyną 64-bitową.


Problemem może być po prostu zbyt słabe GPU w laptopie. Trudno mi tutaj pomóc beż żadnych szczegółów, np. błąd który wyskakuje czy coś.
@Colek: Przysnęłam, wybacz. Informacja o jaką się rozchodzi to: Uwaga: Minimalne wymagania sprzętowe nie zostały spełnione. Co jest dość częstym problemem, ale ludzie sobie z tym jakoś radzą.
@Sanchez_z: Kilka lat temu udało mi się jakoś temu problemowi zaradzić, co prawda na Win XP a grę miałem na płycie, ale spróbuj, może się uda.
Dopisz do ścieżki launchera komendę -dontforceminreqs, to wymusi pominięcie sprawdzania przez grę parametrów Twojego komputera. Aby to zrobić, biorąc pod uwagę że grę masz na steamie, musisz wykonać następujące kroki:

Steam - biblioteka - prawym na Wiedźmina - właściwości - zakładka ogólne - ustaw opcję
@Sanchez_z: Dokładnie - tak jak napisał @YgoR - należy do uruchomienia dodać parametr:

-dontForceMinReqs

Oczywiście z pauzą na starcie, bez przerwy między pauzą, a resztą, bez cudzysłowów.

Teraz są dwie drogi jakie musisz zrobić. Jeżeli zainstalowałaś grę na Steam:
1. Steam
2. Biblioteka
3. Prawy przycisk myszy na Wiedźminie
4. Ustaw opcje uruchamiania
6. Wklejasz tamtą linijkę

Jeżeli nie instalowałaś gry na Steam:
1. Znajdujemy skrót do gry.
2. Klikamy prawy
@Sanchez_z: Zgadzam się z @Sarpens w 100%, dla utrwalenia powtórzę sekwencje:
- Steam
- Biblioteka
- Prawym na Wiedźmina
- Właściwości
- Zakładka ogólne
- Ustaw opcję uruchamiania
- I wpisujesz -dontForceMinReqs

Pamiętaj: -dontForceMinReqs! (bez wykrzyknika!) -dontForceMinReqs