Wpis z mikrobloga

AMA VoP od początku było skazane na porażke, chodziło tylko o rozgłos, co im sie udało.. lepiej niż sie zapewne spodziewali. zostaliście wszyscy (pieniacze) wyruchani.
  • Odpowiedz
Niestety w środę o 18 nie będzie mnie w domu, a mam kilka ciekawych pytań. Wkleję je tutaj, a gdyby znalazł się ktoś chętny do ich zadania podczas AMA to byłby bardzo wdzięczny.

1. W ostatnim czasie w wypowiedzi dla serwisu Antyweb.pl Joanna Wagner z Waszego Działu Komunikacji stwierdziła, że "hasła użytkowników platformy transakcyjnej Allegro są przechowywane w postaci niejawnej, realizowanej przy użyciu nieodwracalnych mechanizmów kryptograficznych spełniających najbardziej rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa obowiązujące na świecie." Później za to stwierdziła: "Podkreślamy, hasła dostępu do kont użytkowników są zaszyfrowane i zabezpieczone." Skoro są zabezpieczone za pomocą nieodwracalnych mechanizmów kryptograficznych to czy na pewno są szyfrowane, czy raczej hashowane? Zaszyfrowany tekst można przecież odszyfrować. Natomiast hashowanie to obliczanie skrótu. To jest funkcja jednokierunkowa i przynajmniej w teorii nieodwracalna. Zakładam, że Pani Joanna Wagner po prostu nie odróżnia szyfrowania od hashowania. Chciałbym jednak się ostatecznie upewnić, czy hasła użytkowników w serwisie Allegro są szyfrowane, czy hashowane?

2. Jeżeli hasła są hashowane, to czy następuje to już w momencie rejestracji konta, czyli podczas ich pierwszego zapisu do bazy danych? Czy może jednak tak się nie dzieje i jeżeli na pewnym etapie jednak są hashowane, to mimo wszystko w niektórych obszarach serwisu nadal występują w postaci jawnej?

3.
  • Odpowiedz
mam jedno zasadnicze pytanie :

dlaczego na haslo 'allegro' mysle 'oszust'

a na haslo 'amazon' mysle 'przyjemnosc'

czy ktos jeszcze tak ma ?
  • Odpowiedz
Czy Allegro zostało poinformowane co oznacza zwrot "AMA"? Żeby potem nie było niedomówień i zasłaniania się tajemnicą firmową. Bo jestem pewny, że pierwsze pytania jakie się pojawią będą o pensje pracowników na danych stanowiskach i tak dalej.

@o90: E tam, bez przesady.
  • Odpowiedz
nie wiem czy bede mial akurat czas ale pytania ktore rzucaja sie kazdem ktory obcowal z allegro

-dlaczego allegro olewa uzytkownikow ?

-dlaczego nie ma do nich numeru telefonu (infolinia)?

-dlaczego
  • Odpowiedz
Myślę, że fair play ze strony Allegro. Po AMA z (być może) pracownikiem Allegro niejako są zobowiązani do wytłumaczenia kilku rzeczy. Gdyby tego nie zrobili, wieszalibyśmy na nich psy, że nie umieją się ustosunkować do zarzutów. Robią AMA i też źle? Nie bądźmy hipokrytami tylko zadawajmy im pytania.
  • Odpowiedz