Wpis z mikrobloga

@dziadekwie: Bo wcale tak nie musi być - są firmy i firmy, są takie, które to mają gdzieś i są takie, które coś z tym robią, zobaczymy czy Allegro będzie umiało się z tego wybronić, ale zobaczymy to pewnie za jakiś czas, bo jednak wdrożenie zmian czy procedur wymaga czasu.
@jawamdam: Skoro nie chcą strzelać sobie w stopę to po co w ogóle chcą uczestniczyć w tym AMA? Nie mówię, że inicjatywa jest zła, ale zwyczajnie nie zgadzam się z nazywaniem tego przedsięwzięcia AMA skoro z góry wiadomo (sama nawet to wspominasz) że nie na każde pytanie zostanie udzielona odpowiedź. Wiadomo, że więcej dowiesz się od pracownika fabryki jogurtów (o plusach i minusach) niż od prezesa tejże fabryki (o samych zaletach).
@m__b: Możliwe, ale dodatkowo można by chyba spisac ciekawsze/sensowniejsze pytania, jakoś to zgrupować i póżniej wraz z odpowiedziami opublikować.

Pytań pojawi sie całe multum/ brak odpowiedzi równa sie wiesz co. Nie chce znowu zaliczony zostać do jakiejkolwiek "watachy". Chyba dobrze myśle?
@Paulo_Coelho: Może są w stanie opowiedzieć o rzeczach interesujących, które nie są pilną tajemnicą firmy, myślisz na przykład, że pracownik z fabryki jogurtów wie coś o maszynach, skąd są, jakie mają parametry, ile kosztowały, czy wymagają certyfikatów, jeżeli tak to jakich, a są ludzie których to interesuje i mam nadzieję, że tu będzie podobnie, a jeżeli chodzi o wyjaśnianie afer, to zobaczymy jak się z tego wyłgają, a na efekty będzie
Bardzo fajne AMA. Oczywiście to będzie AMAA (ask me almost anything) ale i tak fajna sprawa. Będzie w końcu to oficjalne stanowisko allegro na różne tematy, które do tej pory były zlewane milczeniem. Poza tym tamten pracownik co zrobił, sam mówił, że już od dłuższego czasu w allegro nie pracuje więc mogło się tam wiele zmienic.
@m__b: Mam małą prośbę - jak kamerujecie wypowiadające się / zachęcające osoby do AMA - powiedzcie im, żeby patrzyły PROSTO w obiektyw. Dziękuję panu Błażejowi za okazany mi, jako odbiorcy jego przekazu, szacunek i z pewnością skupię się na jego wypowiedziach.

By the way, ale tak szczerze - nie musieliście [długo] prosić o AMA z Allegro [po wykopie możliwie byłego pracownika] ? ;>
Yep, to jest prawie pewne - co podkreśliłem. Jednakże uważam że m__b odwala dobrą robotę bo tych AMA przybywa i faktycznie wykop się promuje, napędza. Stąd mój poprzedni post. Jednakże co by nie zakłócać karmy, nie powinno się zapominać o karygodnych błędach czarnych.
Istnieje możliwość, iż zaczęło się tak:

ALLEGRO: Zdejmijcie AMA byłego pracownika Allegro, bo spotkamy się w sądzie.

WYKOP: Możemy to zrobić, ale wiecie, że w ten sposób tylko potwierdzicie jego słowa i zrobicie sobie dodatkowy czarny PR? O Solarisie słyszeliście? A może zrobimy od razu AMA? I dorzucimy jeszcze namiary na "byłego pracownika allegro" w ramach dobrej woli.

ALLEGRO: W sumie dobrze gadasz.
czemi nie można oceniać odpowiedzi tutaj, na blogu?;p

a ama allegro, to fajna sprawa i super posuniecie jesli chodzi o 'naprawę' syfu z poprzednim ama;)

ja na pewno wykopie i zapytam czemu na jakakolwiek ich odpowiedź/bądź reakcje trzeba czekać min. 24h - czasem oszust w tym czasie nabija do kilku tys. złotych...
o ile ciesze sie ze reklamowe ama voice of poland skonczylo sie jak sie skonczylo, o tyle mam nadzieje ze to ama z allegro bedzie ciekawe. chociaz da sie wyczuc tutaj pewne zagrania PR.
AMA VoP od początku było skazane na porażke, chodziło tylko o rozgłos, co im sie udało.. lepiej niż sie zapewne spodziewali. zostaliście wszyscy (pieniacze) wyruchani.
Niestety w środę o 18 nie będzie mnie w domu, a mam kilka ciekawych pytań. Wkleję je tutaj, a gdyby znalazł się ktoś chętny do ich zadania podczas AMA to byłby bardzo wdzięczny.

1. W ostatnim czasie w wypowiedzi dla serwisu Antyweb.pl Joanna Wagner z Waszego Działu Komunikacji stwierdziła, że "hasła użytkowników platformy transakcyjnej Allegro są przechowywane w postaci niejawnej, realizowanej przy użyciu nieodwracalnych mechanizmów kryptograficznych spełniających najbardziej rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa obowiązujące
mam jedno zasadnicze pytanie :

dlaczego na haslo 'allegro' mysle 'oszust'

a na haslo 'amazon' mysle 'przyjemnosc'

czy ktos jeszcze tak ma ?
Czy Allegro zostało poinformowane co oznacza zwrot "AMA"? Żeby potem nie było niedomówień i zasłaniania się tajemnicą firmową. Bo jestem pewny, że pierwsze pytania jakie się pojawią będą o pensje pracowników na danych stanowiskach i tak dalej.

@o90: E tam, bez przesady.
nie wiem czy bede mial akurat czas ale pytania ktore rzucaja sie kazdem ktory obcowal z allegro

-dlaczego allegro olewa uzytkownikow ?

-dlaczego nie ma do nich numeru telefonu (infolinia)?

-dlaczego rozwiazywanie sporow to kpina ?

-dlaczego spamuja poczte #!$%@? ?

-dlaczego oszusci sa tolerowani, podrobki lataja tonami a zwykly uzytkownik zwodzony 'formulkami' ?

-dlaczego wciskaja kit ze oplaty maleja skoro rosna?

-dlaczego utrudniaja zycie wprowadzajac na sile pewne rozwiazania (np. place
Myślę, że fair play ze strony Allegro. Po AMA z (być może) pracownikiem Allegro niejako są zobowiązani do wytłumaczenia kilku rzeczy. Gdyby tego nie zrobili, wieszalibyśmy na nich psy, że nie umieją się ustosunkować do zarzutów. Robią AMA i też źle? Nie bądźmy hipokrytami tylko zadawajmy im pytania.