Wpis z mikrobloga

Mechamirki, pomocy!

Wsiadam do auta, wkładam i przekręcam trochę kluczyk - wszystko działa, kontrolki ok itp.

Przekręcam do zapłonu i słychać tylko kliknięcie przekaźnika - rozrusznik nawet nie jęknie.

Dmuchawa działa CHYBA normalnie (na ucho może słabiej, ale nie wiem na ile obiektywnie to oceniam), więc zdaje mi się że akumulator raczej ok (mylę się?). Oczywiście przy zapalaniu ją wyłączyłem, tak samo radio i in.

Trochę poguglałem i mam takie pytanie:

Czy rozrusznik jest podpięty pod inną masę niż reszta elektryki (kontrolki, dmuchawa itp)? Może któryś kabel od masy się odczepił?

Jeszcze jakieś pomysły co może nie grać?

Zimno jest, więc nie mam ochoty stać przy aucie i zgadywać, potrzebuję jakiegoś punktu zaczepienia.

Peugeot 206 1.4 1999

#mechanika #samochody #naprawa #majsterkowanie #mechanikasamochodowa
  • 28
@padobar: ja bym zaczął od sprawdzenia akumulatora, miałem tak w starej cliówce, że kontrolki się świeciły, dmuchawa działa itd, ale rozrusznik nawet nie ruszał, wymieniłem akumulator i wszystko wróciło do normy
@padobar: Jak przekręcasz kluczyk, to kontrolki mocno gasną? Przy padniętym akumulatorze kontrolki powinny zgasnąć całkowicie, albo ledwo się tlić. Jeśli świecą normalnie, to rozrusznik mógł paść. Miałem tak u siebie, że po prostu raz na kilka razy dopiero zaskakiwał. Pomogła wizyta w serwisie i wymiana części rozrusznika.