Wpis z mikrobloga

Mirasy jaką uczelnie polecacie, gdzie #geodezja stoi na stosunkowo wysokim poziomie a zarazem nie ma jakiś szczególnie wygórowanych progów punktowych? Postanowiłem zdawać na #matura geografie rozszerzoną, angielski rozszerzony i zastanawiam się nad rozszerzoną matmą ale na cuda bym nie liczył ( ͡° ʖ̯ ͡°) Co o tym sądzicie? Wyniki próbnych miałem takie: geografia ~65%, ang. rozsz. 80% matma podstawa ~75%. Czas na ewentualne korekty w przedmiotach mam do lutego. Jakieś protipy mile widziane.

#studbaza #kiciochpyta
  • 21
@Piorunian: Dobrze rozważ wybranie tego kierunku, bo kolorowo nie jest.

A jak już się zdecydujesz to idź gdziekolwiek byle na południu (czyli nie Koszalin, Olsztyn, Gdańsk).

Najlepszą opcją jest chyba AGH i WAT. A poza tym przekalkuluj z tą matematyką, bo o wiele prościej jest zdać matematykę na wysokim poziomie niż geografię ;)
@Piorunian: To może idź do roboty i zaocznie tą geodezję studiuj. Z własnego doświadczenia ci powiem, że z pracą ciężko, a jak byś teraz załapał się na zwykłego robola, który miałby stać z tyczką to na studiach byłoby ci łatwiej no i miałbyś jako takie rozeznanie na rynku pracy.
@Piorunian: idź tam gdzie zajęcia są po angielsku i pilnuj wykładowców żeby tego przestrzegali ! Łatwiej potem pracę na zachodzie znajdziesz. Bo u nas bieda Panie a jak nie bieda to delegacje od poniedziałku rano/niedzieli wieczór do piątkowego popołudnia. Pozdrawiam geodeta któremu w jego małym mieście kończy się duża budowa a potem delegacja albo 2 k na miejscu jeżeli będzie robota....

P.S. mój pierwszy koment na wykopie ! ! jeżeli to
@saymon: @mopix: @stworzak: Nieco mnie zbiliście z tropu :/ Troche popytałem w rodzinie co sądzą o geodezji, to szczególnie starsi ankietowani utożsamiają ten zawód z dosyć dochodowym. Swoją drogą mają przeświadczenie, że z geodetą bez łapówki nie ma o czym dyskutować, nieco przygnębiające.

Nie widzę przeszkód, żeby umiejętności nabyte w kraju wykorzystać gdzieś na zachodzie, najlepiej w anglojęzycznym kraju bo ten język mam opanowany w dobrym stopniu. Orientujecie się
@Piorunian: właśnie starsi... Jakiej łapówki po co za co ? Może i dobrze znasz język nie mi oceniać, ale techniczny geodezyjny ? Jeżeli tak to powiedz gdzie się go można nauczyć (serio mówię) bo angielski to ja znam ale nie techniczny :( Kiedyś geodeci zarabiali dobrze ale to już dawno minęło, a teraz od dwóch lat patrzą i mówią "za rok" za rok ruszą inwestycje i znowu będzie kasa jak przed
@saymon: Taka sama sytuacja z językiem jest u mnie, z technicznym geodezyjnym nigdy nie miałem do czynienia :/ Dobrze posłuchać kogoś kto przetarł już szlaki. Tak czytam i coraz bardziej zastanawiam się czy aby na pewno warto się pchać w ten zawód. Dobrze, że teraz mnie na rozważania wzięło, bo jeszcze trochę czasu na decyzje mam.

Dzięki za alternatywę, ten GIS wygląda naprawdę obiecująco, będę musiał więcej o tym poczytać.

Jakbyś
@Piorunian: troche słabe wyniki masz z matury jak na agh. Ja 3 lata temu miałam bardzo podobne wyniki, tyle że matma podst 94, a mat rozsz 50 % i się nie dostałam. 76X punktów miałam na 83X, nie pamiętam dokładnych wartości, ale brakowało mi ok. 60 pkt ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@antylopka: Właśnie wiem, bardziej przyziemny ten wat się wydaje jeśli już miałbym iść na tą geodezje, bo zaczynam mieć wątpliwości czy to odpowiedni kierunek. W zeszłym roku próg punktowy tam dosyć znacząco spadł i jeśli dobrze na szybko policzyłem punkty to bym się dostał.

Z matmy nigdy jakoś wybitny nie byłem, ale mimo to lubie ten przedmiot i nie wiem czy nie warto chociażby spróbować rozszerzenia na oficjalnej maturze, w końcu