Wpis z mikrobloga

W sklepie Organic kupiłam wigilijny opłatek bezglutenowy!

Cieszę się jak dziecko. W opakowaniu są 3 sztuki, kosztował 6,50 zł.

Opłatek można też kupić w sklepach internetowych, ale mi akurat opłacało się kupić na miejscu, w sklepie stacjonarnym.

Opłatek za 4,99

Ten sam za 3,80

Ale mój nie ma żadnego Esrośtam ( ͡ ͜ʖ ͡)

Tylko jeszcze zrobić uszka bg z grzybami i będzie idealnie :)

Wołam zainteresowanych: @wywlekacz @velati15 @miszczu_blady @matra @rawcu @bemo @Momos @Akszlip @fierce @CheshireCat @Kotex @zielona_herbata @elcezet @mateoshw @paula9309

I #tagujo : #wigilia #celiakia #gluten #bezglutenu #bezglutenowcy #tylkobezglutenowe #glutenfreeboners #cotahannah
Pobierz H.....a - W sklepie Organic kupiłam wigilijny opłatek bezglutenowy!



Cieszę się jak...
źródło: comment_FNOmZM1SKCJVqulaGyItCQwq6VOeCZ2p.jpg
  • 19
@Mr--A-Veed: Jest taka akcja jak "Menu bez glutenu" - restauracje/lokale przyjazne bezglutenowcom. Tu więcej o tej akcji.

Ale zazwyczaj jestem skazana na frytki. Frytki nie mają glutenu. Ketchup do nich może zawierać gluten, dlatego muszę pytać z jakiej jest firmy. Pizza odpada, kebaby, burgery, zapiekanki, hot-dogi, subway, makarony, sałatki z grzankami, mięsa w panierce, sosy nieznanego pochodzenia...
@Hannahalla: Opłatek od kilku lat można dostać od producentów typu Balviten, Glutenex, Bezgluten, polecam większe zakupy u jednego z nich bo ceny są dużo niższe niż w sklepach ze zdrową żywnością.

Do uszek polecam dodać do ciasta gotowy miks typu ciasto pierogowo naleśnikowe do Bezglutenu albo kucharz od Balvitenu. Jeśli nie spodoba się tobie ich skład to ja dodaję trochę skrobi kukurydzianej by zwilżyć ciasto (2-3 łyżki) i olej aby tak
@Hannahalla:

Frytki nie mają glutenu.


No żebyś się nie zdziwiła. Najgorsza biegunka w moim życiu była po frytkach właśnie, bodaj z Burger Kinga. Przecież oni te fryty robią z jakiejś pulpy, mieszaniny 50 różnych składników, ziemniaki są dopiero któreś na liście składników tak naprawdę. Dopóki nie ma na opakowaniu certyfikatu, że bezglutenowe to nie tykam frytek, już za wiele razy się naciąłem, że coś było nie tak. Poza tym, nawet jeśli
@medevacs: Oglądam oryginalne. Ja nie mówię, że we wszystkich miejscach ciamię frytki, i tak od małych lokali trzeba się trzymać z daleka. Po Burger Kingu jest mi ok, większych dolegliwości nie mam. Uważam, że najbezpieczniejsze są z Maka. W takich sieciówkach bardziej trzymają się reguł niż w malutkim barze prawie PRL-owskim :)
@Hannahalla: Możesz kupić nawet pół bo mąka pakowana po 500 gr. Napisałem większą ilość bo przesyłka kurierska więc przy mniejszej ilości wychodzi równie drogo. Polecam sklep Balviten.pl szybka realizacja zamówienia 24 lub 48 godzin, obsługują płatności online.
@Hannahalla: generalnie sieciówki mają swoje standardy to prawda, ale sam pracowałem kiedyś w pewnej sieciówce kawowej to z doświadczenia wiem, że jak nie ma managera (który najczęściej jest jedyną osobą w lokalu z IQ pozwalającym na ogarnięcie związków przyczynowo-skutkowych i trzyma za mordę ten cały burdel) to pracownicy potrafią odpierrr... takie rzeczy z jedzeniem, że byś się zdziwiła jak takie głupoty mogą ludziom przychodzić do głowy. Dlatego ja generalnie unikam jedzenia