Wpis z mikrobloga

@szurszur: Szwajcaria jest w ue?

Zadalem to pytanie kiedys, zadam dzisiaj ponownie, jako odpowiedz.

Co by bylo jakby prezydentem, premierem, byl w Polsce ktos kalibru np putina?

Lub tez ktokolwiek inny, potrafiacy zebrac ludzi do kupy i dzialac w interesie narodowym?
  • Odpowiedz
@Ideologia_Gender: Szwajcaria nie jest panstwem postsocjalistycnzym wiec nie porównywałbym jej do nas. Poza tym oni już od dawna sa bogaci, nie brali udzału w II wojnie swiatowej.

Co by bylo jakby prezydentem, premierem, byl w Polsce ktos kalibru np putina?


@Ideologia_Gender: I np. chcial z Rosja dzielic Ukriane? Atakowano nasza gospodarke plus sankcje. A my ropy i gazu nie mamy. Już sie Serbia przekonała co to jest robić
  • Odpowiedz
@szurszur: najpierw mowisz ze szwajcaria to co innego, a teraz sam porównujesz polske do rosji. Szwajcaria to tylko przyklad ze "mozna".

JEZELI, polska by byla takim samym krajem jak rosja, rozmiarem i wplywem, to dla mnie zrozumiala by byla akcja na ukrainie, jezeli chodzi o obrone strefy wplywow - tak jak to sie dzieje teraz.

Polska rosja nie jest - a wiec - sily na
  • Odpowiedz
najpierw mowisz ze szwajcaria to co innego, a teraz sam porównujesz Polske do Rosji.


@Ideologia_Gender: No przeicez pisalem że chodzi mi o kraje postsocjalistyczne. ROsja ma do tego ogormne złoża surowców ale i tak jej potega opeira sie na armii i aresenale nukleranym. Pokaż mi kraj z podobna przeszloscia a nie taki ktory nie bral udizalu w wojnie ponad 100 lat i gdy inni walczyli to on na tym zarabial.

Inwestycja w polski
  • Odpowiedz
Patrz, a nie wystarczy rozpoczac sprzatanie, jak to mialo byc w IV RP? Myslisz ze czemu wiekszosc krajow postsoc ma problemy? Mozna? Mozna. Tylko najpierw trzeba pijawki sola posypac.

Na dodatek, podstawowa sprawa sa tutaj media. Patrz jaka strukture medialna maja np niemcy, i ostatnio rosja.

Ustawa ustala, iż zachodni inwestorzy medialni będą musieli się zadowolić jedynie dwudziestoprocentowym udziałem w spółkach medialnych działających na terenie Rosji, a mało tego, to nie wolno będzie obcokrajowcom zakładać, a nawet współzakładać żadnych mediów na terenie Federacji.

Skad
  • Odpowiedz