Wpis z mikrobloga

@Ideologia_Gender: Ale przedłuzajacy sie impas w Donbasie tęz szkodzi naszej gospodarce. Cały czas karty sa w reku Rosji. A tym którzy chca jej ustepowac polecam zadac sobie pytanie - czy chcieliby aby Zachód tak samo traktował gdyby to nam ktos zagroził?
  • Odpowiedz
@szurszur: co rozumiesz przez słowo sojusz? Naiwne liczenie że sojusznik będzie za nas umierał jeśli nie będzie miał z tego korzyści? Czy uzależnienie gospodarcze od innych krajów tak jak proponuje Unia.
  • Odpowiedz
@szurszur: xD Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Ja jestem za sojuszem europy środkowej+skandynawia. Nie pokładam jednak wielkich nadziei w tym że ktoś będzie za mnie umierał. W obecnych czasach jest to strasznie naiwne. W najbliższych 15-20latach nie ma dla nas militarnego zagrożenia. Bajdurzenia o Rosji mnie nie obchodzą. Nie są poparte żadnymi konkretami. Unia która miała być gwarantem bezpieczeństwa gospodarczego jest rakiem na gospodarce na chwile obecną.

Z nato bym
  • Odpowiedz
Ja jestem za sojuszem europy środkowej+skandynawia.


@PatologiiZew: W obecnym swiecie obecnosc w sojuszu ktory nie ma poteznego aresanału nuklernego to iluzoryczne bezpieczenstwo. Zwlaszcza jak sie jest w tym miejscu co my.

Nie wiem o jakie pytanie chodzi.
  • Odpowiedz
@szurszur: No ale tak jak pisałem nic nie jest gwarancją jeśli nie zadbamy sami o siebie. Nikt za nas nie będzie walczył jeśli sami nie możemy się bronić. Obecna sytuacja nie przeszkadza w rozwijaniu stragicznych sojuszy. Nie musimy z niczego rezygnować. Ja nie widzę zagrożenia militarnego. Bajki o ataku Rosji i takie inne to bzdury.
  • Odpowiedz
W obecnym swiecie obecnosc w sojuszu ktory nie ma poteznego aresanału nuklernego to iluzoryczne bezpieczenstwo.


@szurszur: Oj tak, bo takie republiki bananowe usa jak Polska, beda "bronione".

Nasz "sojusznik", palcem nie kiwnie w PRAWDZIWEJ obronie naszego kraju.
  • Odpowiedz
@Ideologia_Gender: Same ogólniki.

Miec dobre stosunki z sasiadami? Hmm no rzecz w tym że mamy róznych sasiadów. Jak miec np. dobre stosunki gospodarcze z nimi skoro np. tacy Czesi chca zatrzymac napór produktów z Polski ktore przejely duża czesc ich rynku? Nawiasem mowic tylko dlatego ze jestesmy z nimi w UE. W przeciwnym razie dostawalibysmy takie same embarga jak od Rosjan pod byle pretekstem. A nie wiem czy czasem jedzenia
  • Odpowiedz