Wpis z mikrobloga

przeklejam z YT cały opis za @Dzielnytata

Michał witaj, Tak w Przemyślu działają kuratorzy


Oto napad jaki przygotowała na swoje dziecko matka w asyście kuratorów i 5 policjantów. Wezwano mnie i córkę na przesłuchanie małoletniej jako świadka w sprawie pod okiem sędziego, prokuratora oraz psychologa. Mi kazano wyjść. Po pół godz słyszę, że moje dziecko płacze. Wchodzę do pokoju a moja córka uciekła pod stół i wołała o pomoc. Pytam się co się stało ? A Laura mówi "tatuś matka tam za drzwiami stoi z policją" i nagle wszyscy wpadają do pokoju jak po jakiegoś zbiega, przestępcę... A moja córka ma tylko 6 latek i jest niewinna !!!! Sąd przyjął ten filmik jako wniosek dowodowy i uznał, że kazałem tak się dziecku zachowywać po czym odebrał mi całkowicie władzę rodzicielską. Obrona jest instynktowna, każdy się broni gdy gdy czuje zagrożenie. Ja, dorosły to bardzo przeżyłem a co przeżyło dziecko ? Nikogo to nie interesuje

Pozdrawiam Wojtek


Autentycznie gotuje się we mnie, kiedy oglądam takie rzeczy (wystarczyły mi 3 sekundy filmiku, żeby uruchomić agresję) i jak uwielbiam kobiety, tak nienawidzę stronniczości polskich sądów (tj. sędzin) w tego typu sprawach; nienawidzę tych intryg, instrumentalnego posługiwania się dzieckiem.

Chłopaki z dzielnytata.pl i podobnych organizacji, dopiero wgryzam się w temat głębiej, ale robicie dobrą robotę. Bardzo podobają mi się postulaty o zniesieniu alimentów i opiece naprzemiennej.

#michalkosecki
m.....i - przeklejam z YT cały opis za @Dzielnytata 


 Michał witaj, Tak w Przemyślu...
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michalkosecki: Jeden z komentarzy pod filmikiem:

Nie osądzajcie !!!!!!!!! Matka jak była w ciąży tatuś się nie przyznawał . Urodziło się dziecko podała go do sądu o ustalenie ojcostwa i wtedy zaczęło się piekło . Nie życzę żadnej matce porwania dziecka że szkoły i niewidzenia ponad 15 miesięcy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Co można zrobić z tak malutkim dzieckiem.Jak nim manipulować jak nauczyć nienawiści córki do matki . Reakcja małej jest prawidłowa w
  • Odpowiedz
@Lillain: i komu tu wierzyć? Wiadomo, że polskie sądy rodzinne faktycznie są stronnicze w tych sprawach, ale to raczej powinniśmy jednak jakoś to systemowo rozwiązywać ale wyroki szanować. W końcu najpewniej to sąd zna całą historię i ma więcej danych. A takie nakręcanie gównoburzy przez media/youtube itp może tylko pogorszyć.

tl;dr zostawiłbym całą sprawę sądowi i tyle
  • Odpowiedz
@tronido: Nie, nie poznałam. Nie znam tych ludzi osobiście (a nawet wtedy mogłabym nie znać prawdy w 100%). Jak jest wiedzą tylko szanowna mamusia z tatusiem.

Chodziło mi raczej o to, że sama już z góry osądziłam tą kobietę po obejrzeniu filmiku, a możliwe (podkreślam możliwe), że nie ona jest tu winna.

Moi rodzice też się rozwiedli i też prowadzili ze sobą chore gierki naszym kosztem, a oczywiście oboje uważali
  • Odpowiedz
@Lillain: 100% racji, jednak po przeczytaniu

Z tym, że jak poznaje się tło całej historii to już tak to nie wygląda...


stwierdziłem po prostu, że wzięłaś to jako pewnik.
  • Odpowiedz
@tony_soprano zgadzam się w 100%.

@michalkosecki: Raczej nie dowiemy się jak jest na prawdę. Ja też mogę napisać komentarz na yt widząc tych ludzi po raz pierwszy. Po prostu zacytowałam komentarz, bo zmienił on moją pierwszą reakcję po zobaczeniu filmu. Małym dzieckiem bardzo łatwo jest manipulować. Chociaż przyznaję, że prawa ojców są często pomijane (i dodatkowo jest to temat, który większość podchwyci - bo przecież wszystkie kobiety są takie
  • Odpowiedz
@Lillain: to nie jest kamera tylko raczej jakiś telefon - w sensie, że to nie jest materiał mediów - dlatego trudno tu mówić o zachowaniu tych ludzi "poza kamerą" - jest spora szansa, że niektórzy przez kilka, kilkanaście pierwszych sekund nie wiedzieli, że są nagrywani.

najważniejsze jest to, co napisałaś wyżej - zawsze najbardziej traci dziecko. dlatego postulaty dzielnytata.pl są dla mnie bardzo sensowne, bo nie mówią o przeniesieniu 100%
  • Odpowiedz
@michalkosecki: Co do "kamery", może źle się wyraziłam, chodziło mi raczej o samo nagranie :).

Ten fragment jest zdecydowanie za krótki by cokolwiek powiedzieć - nie znamy tła całej sytuacji. Nie wiemy czy np. jak ktoś napisał na yt ojciec porwał dziecko ze szkoły i matka nie widziała go 15 miesięcy, nie wiemy czy to matka nie jest jakąś wredną suką, która ogranicza ojcu kontakt z dzieckiem, żeby się zemścić
  • Odpowiedz
@Lillain: ja nie jestem za opieką 50/50 z automatu, więc bardzo mocno naciskałbym na to Twoje "w miarę możliwości" :) najbardziej mi się podoba postulat zniesienia alimentów - to jest tak proste i skuteczne, że aż dziwne, że dopiero teraz o tym przeczytałem. :)
  • Odpowiedz
@michalkosecki: napisałam "w miarę możliwości" bo np. ojcowi alkoholikowi/matce alkoholiczce nie dałabym 50% opieki nad dzieckiem. Tak samo komuś, kto wyparł się dziecka i nie interesował się nim X lat, a nagle w celu uzyskania jakichś korzyści zaczął. Takie jest moje zdanie.
  • Odpowiedz
@Lillain: Tak sobie myślę... Gdyby ją porwał, to raczej by nie przechodził z nią na lajciku na przesłuchaniu, prawda? Poza tym, jeśli nie przyznawał się do ojcostwa i dopiero miał założoną sprawę, to nie miał formalnie żadnych powiązań z dzieckiem. Zgłoszenie porwania zaowocowałoby w takim wypadku akcję antyterrorystów i żółte paski w tefałenach.

Ciężko uwierzyć w tą wersję z YT.
  • Odpowiedz