Wpis z mikrobloga

#pracbaza #praca #studbaza #coolstory

Zaoferowałem koledze ze studiów pracę w mojej firmie. [edit: w firmie w której mam zaszczyt pracować]

6000 brutto na start. Odmówił motywując, że "mam dopiero 23 lata i rodzice mnie utrzymują, nie muszę iść jeszzce do roboty".

No #!$%@? ()
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mam dopiero 23 lata i rodzice mnie utrzymują, nie muszę iść jeszzce do roboty


@sebix_: chłopak ma racje. Patrzac na moich kolegów po gównokierunkach zazdroszcze im czasem, ze jezdza po Polsce i Europie i sobie bimbaja. Jesli ma taka mozliwosc, niech korzysta - nie widze w tym nic dziwnego a w IT zawsze znajdzie prace.
  • Odpowiedz
@sebix_: No i dobrze, nie będzie se żył wypruwał za takie grosze, jak przeciętnie programiści zarabiają 15k na miesiąc co z resztą można wyczytać na wykopie, z czym ty wyskakujesz.

@awaryjne Masz 14 lat? Ale jesteś cienki, ja w twoim wieku miałem 16, I CO TERAS? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sebix_: Jak się odezwie za kilka lat: "Seba masz robotę, bo mame i tate nie płacą już za wszystko", odpowiedź, "Wakat sprzątaczki jest wolny... 1200 brutto" i nigdy go nie zatrudnij za więcej niż za najniższą krajową...

A później takie picusie po 25 roku życia co nie pracowali nigdzie, szukają dobrej roboty... zaczynają za mniejszą stawkę niż proponowałeś i żalą się strasznie. Bo doświadczenia i sensownych umiejętności brak.
  • Odpowiedz