Wpis z mikrobloga

#pracbaza #praca #studbaza #coolstory

Zaoferowałem koledze ze studiów pracę w mojej firmie. [edit: w firmie w której mam zaszczyt pracować]

6000 brutto na start. Odmówił motywując, że "mam dopiero 23 lata i rodzice mnie utrzymują, nie muszę iść jeszzce do roboty".

No #!$%@? ()
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sebix_: Wiesz,ja też uważam, że to głupie (szczególnie przy takiej kwocie dla 23latka), ale...

Są rodzice, którzy mają nierówno pod sufitem i to oni w taki sposób manewrują swoimi dziećmi. Np. rodzice mojej znajomej, która chciała iśc do pracy (wiek 21) powiedzieli, że jeśli pójdzie do pracy to oni przestaną dawać jej kase na bieżące wydatki i bedzie musiała utrzymywać się sama, a jedyne co będzie miała od nich to
  • Odpowiedz
@tardis: ja jestem skłonny w to uwierzyć. Sytuacja u mnie na roku - top coder over 9000 do tego stopnia, że sam wypuścił poprawkę do gry w którą grał bo się wieszała w momencie gdy się chciało plecak z ekwipinkiem otworzyć, nie ważne. Powiedziałem mu, żeby szedł do roboty bo z takimi umiejętnościami które prezentował mógłby zdobyć zajebistą pracę i miałby #!$%@?. Skwitował

a na #!$%@? mi to teraz? Teraz
  • Odpowiedz
@ManTaQue: Management Consulting - początkowa pensja to 10000-12000 brutto. No tylko tam potrzebujesz mieć skończone studia, więc nie 23 a 24 lata.
  • Odpowiedz