Wpis z mikrobloga

#!$%@?, 45 minut spoznienia pociagu do krakowa. Nie mowiac juz o tym, ze i tak godzine przesuniety caly rozklad.

Wszystko przez #!$%@? pendolino, ktore nie dosc ze drogie, to i tak szybciej nie jedzie, bo tory na niektorych odcinkach nie dostosowane.

Warszawa - Krakow 2h? Kiedys pociag na tej trasie 2h 30 jezdzilem... po cholere nam pendolino. Wiecej problemow niz pozytku.

#!$%@?.

#pkp #pendolino #opoznienie #krakow
  • 21
@Jarzyna: Narzekaj dalej, nie rozumiem jednego, jak nic w tym kraju się nie zmienia to źle, ale nie rozumiem narzekania na to, że coś sie w naszym smutnym kraju zmienia na dobre, a opoznienia są spowodowane tym, że pendolino dopiero weszło do użytku i troszke namieszalo w rozjazdach, z czasem wszystko się unormuje i opóźnień nie będzie, ale #!$%@? zrozumiały, easy.
@typowyjanuszwons: Niestety tak już tutaj mamy, może kiedyś to się w nas zmieni, opóźnienia pociągów sa wszędzie, spowodowane różnymi sytuacjami, ja do naszego pkp nie mam większych zastrzeżeń, oczywiscie mógłby być lepiej, ale cieszę się z tego jak jest, i jest dobrze, a najwięcej do powiedzenia mają Ci którzy pociagiem jechali w podstawówce na wycieczkę
@starykartofel: Co nie zmienia faktu, ze pkp #!$%@?. Kupilo pendolino, ktore stalo dobre 2 lata i dopiero po zakupie tory zaczeli modernozowac.

Zamiast kupc teraz za ta sama cene jakis lepszy model pendolino.

A co do zmian, uwierz mi jestem czlowiekiem, ktory potrafii sie cieszyc z dobrych zmian w naszym smutnym kraju. Wlasnie "dobrych". Nie uwazam pendolino za dobra zmiane.

Zmiana czasu podrozy jest niewielka, a wygoda porownywalna do nowych skladow
@starykartofel: Ja tam mam same zajebiste wspomnienia zwiazane z kolejami i tez mnie cieszy nowy tabor. Bardziej beka z tych hurr durr narodowcow. "TYLKO POLSKI TABOR PESA BYLOBY POLOWE TANIEJ I LEPIEJ" HURR DURR.. Poczytaliby troche jak wygladal przetarg. :D
@Jarzyna Tak wiec przetarg na Pendolino byl ogloszony w 2008 roku i mial byc to tabor wysokich predkosci. W Polsce producenci wtedy nawet dobrej jednostki zbudowac nie potrafili. Tak wiec w 2011 przetarg wygral Alstom. Pierwsze jednostki trafily do Polski w zeszlym roku. A dlaczego nie jezdzily? Bo musialy miec homologacje i dopuszczenia. To nie jest takie proste. Jeszcze jakis czas temu byly male nieporozumienia PICu z Alstomem i bylo zagrozenie ze
@Jarzyna: Po za tym do obslugi TLK wlacza sie zmodernizowane i nowe wagony z funduszy UE. Po za tym z zlikwidowanych ekspresów wagony przejdą do obsługi pospiesznych. Dodatkowo w przyszlym roku Pesa dostarczy 20 nowych ezt do obslugi polaczen dotowanych. Bedzie lepiej. :)
@typowyjanuszwons: Nie wypowiadam sie o czyms o czym nie mam pojecia.

Komentuje to co widza moje oczy. A widza one obecnie niewielka zmiane predkosci i nie wiele bardziej w wygodzie.

To naprawde fajnie, ze sie znasz. Jednak troche sztabu ludzi nad tym siedzi i powinni tak to powprowadzac, zeby jak najmniej kolidowalo z innymi trasami.