Wpis z mikrobloga

pendolino kosztuje tyle, ze by sie nie wyglupiali...


@lasic01: A ty czego w tym pociągu oczekujesz? Darmowych posiłków dla każdego? To są tylko 3h jazdy, nawet drogie linie lotnicze w lotach o takim czasie trwania nie oferują nic poza drinks&snacks (przynajmniej nie Lufthansa, Air Serbia, Etihad, LOT czy OLT z którymi leciałem).

Czas przejazdu Pendolino do Gdańska to 3h. Czas porównywalny do LOTu,. Cena LOTu waha się między 150 a 250 PLN, a Pendolino między 49 a 150. A dodatkowo w pociągach mamy zniżki - student zapłaci od 25 do 75 PLN. Wcale ten pociąg nie jest taki
  • Odpowiedz
@Ginden: Ginden, spoko, ja się zgadzam z tobą w wielu kwestiach. Ot po prostu śmieszny obrazek pokazujący kolejne śmieszną rzeczywistość. Nie chcę tu prowadzić jakiejś szerszej dyskusji, bo nie ma sensu :)
  • Odpowiedz
@Dziki_wieprz: No ale nikt nie każe ich kupować.

Polecam pójść "na miasto" do restauracji obsługujących klientów wymagających więcej niż "kebab" czy "bar mleczny" (a tacy będą jeździć i kupować żarcie w EIC Premium) i zobaczyć jakie ceny tam są. Przy tym 18 zł za taką porcję to normalna cena.

Ostatnio w Portugalii jadłem Francesinhę - to jest po prostu tost ze stekiem zanurzony w sosie + frytki, taka ich specjalność.
  • Odpowiedz
Przecież to kochany wolny rynek. Nie chcesz / nie stać cię, to nie jesz. Zrób kanapki w domciu. W każdym Warsie jest cholernie drogo. Tak samo jak w każdym hotelu na świecie, kiedy najdzie nas chęć na fanty z pokojowej lodówki.
  • Odpowiedz
@kropkoprzecinek: Tak, to jest normalne. Płacisz nie tylko za pierogi, ale także za obsługę - a pracownik WARSu kosztuje trochę więcej niż zwykły z uwagi na przemieszczanie się i pracę z daleka od domu.

Jak się nie podoba to zjedz przed podróżą kebaba z budy przy dworcu i kup harnasia w puszcze, nikt nie każe ci tych pierogów jeść ani nic pić w warsie.

Na profilu PIC pojawiła się informacja
  • Odpowiedz