Wpis z mikrobloga

"Wpadło mi w ucho...", odcinek: 8, ortoPilot.

Moim celem będzie przedstawienie tu utworów muzycznych oraz artystów, których ciężko byłoby znaleźć w radiu czy tv, a którzy tworzą na tyle interesującą muzykę, że warto ich posłuchać. A listę artystów, którymi chciałbym się podzielić mam długą. Miło też będzie jeśli okaże się, że artystę którego prezentuje - Ty doskonale znasz. Zatem, zaczynam...

W dzisiejszym odcinku będzie trochę inaczej niż zazwyczaj. Dzisiaj chciałbym Wam zaprezentować "youtubowego" artystę o pseudonimie ortoPilot. Tworzy on covery, genialne covery, ale ma też i swój własny repertuar. Trafiłem na niego całkiem przypadkiem. Szukałem jakiegoś teledysku Coldplay, a tu patrzę, że niejaki ortoPilot ma kilka coverów. Sprawdziłem... I nie pożałowałem. Poniżej przedstawię linki do kilku utworów, które najbardziej wpadły mi w ucho.

"Paradise" z repertuaru Coldplay.

"Yellow" z repertuaru Coldplay

"Golden Brown" z repertuaru The Stranglers.

"Pumped Up Kicks" z repertuaru Foster The People.

"Remind Me" z repertuaru Röyksopp.

"Mad World" z repertuaru Tears 4 Fears.

"Sweet Dreams" z repertuaru Eurythmics.

"Make You Feel My Love" z repertuaru Boba Dylana.

Strasznie wpadł mi w ucho wokal ortoPilota. A niektóre covery ma nawet lepsze od oryginałów... A przynajmniej na tyle samo dobre co oryginały. Także, polecam.

Ciekawostka:

Powyżej podałem tylko garstkę coverów. Znacznie więcej znajdziecie na kanale YouTube ortoPilota. Jak wspomniałem powyżej, ortoPilot ma też swój repertuar, zatem dam jeszcze link do utworu "Up & Down" z jego autorskiej twórczości.

PS.: Nie mogłem się zdecydować na zdjęcie tytułowe, więc dam tutaj wersję alternatywną.

________________________________________

Informacje techniczne:

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnego odcinka to subskrybuj tag #wpadlomiwucho lub dodaj mój profil do obserwowanych.

Postaram się w miarę możliwości prezentować nowe odcinki regularnie, a każda subskrypcja będzie moim motorem napędowym.

Zatem jeśli szukasz interesującej muzyki, lubisz nowe brzmienia i nie zamykasz się na jeden gatunek - to zapraszam do subskrypcji.

#muzyka

#oswiadczenie

#wpadlomiwucho

#cover
Emtebe - "Wpadło mi w ucho...", odcinek: 8, ortoPilot.



Moim celem będzie przedstaw...

źródło: comment_cbdbh45x0VNUT1hFxsLjeM6RxccmarRu.jpg

Pobierz
  • 7