Wpis z mikrobloga

Poziom matmy na studiach w Kanadzie najlepiej podsumowuje mój wynik na koniec semestru.

Moja średnia z 4 testów, 10 zadań online i 10 mini-testów online to 98.89%.

Mój wynik na maturze z matmy: 57%.

Tak to ja się mogę uczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie pierwszy semestr to był banał, ale drugi jest już bardziej specjalistyczny, więc się pewnie zacznie nauka.

Aha, żeby dodać dramatyzmu powiem, że pierwszy sprawdzian był z kolejności wykonywania działań - dodawanie/odejmowanie etc. i mnożenie/dzielenie ułamków - klasowa średnia wyniosła koło 80%, jedna osoba miała nawet mniej niż mniej niż 30%, a 3 poniżej 50% przy +/-25 osobowej klasie ʕʔ

#chwalesie #studiawkanadzie #coolstory #zagranico #studia
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@co_ja_tu_robie: No polecam :) Problem tylko w tym, że dla zagranicznych studentów Kanada nie daje dofinansowań, więc trzeba zapłacić 2x tyle - około 100 tysięcy zł za college i pewnie 1.5-2x tyle za universytet, + koszty życia, czyli kolejne 30+ tysięcy na rok lekko, zależnie od wymagań.

Co do pogody, to dużo zimniej niż w Polsce i dużo dłużej. Szczególnie temperatura odczuwalna, przez mroźne wiatry i tonę śniegu. Spokojnie często
  • Odpowiedz
@co_ja_tu_robie: Da się, ale dla international students to jest 20h tygodniowo maximum. Zawsze możesz próbować przez jakieś programy międzynarodowe, bo na własną rękę to jest niesamowicie kosztowne niestety, a wręcz bym powiedział, że nieopłacalne ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz