Wpis z mikrobloga

@yodaa1: To nie moje, ale z tego co wiem to te maski nie są wielokrotnego użytku. Zwłaszcza, że korzystanie z nich przez tak długi okres czasu zapewne spowoduje w nich rozwój kolonii żyjątek. Na Reddit napisali, że tydzień używali.
@yodaa1: Jak jest zaworek to można je pewnie trochę przeciągnąć. Ja testuje obecnie oczyszczacz powietrza w krakowskim mieszkaniu na piętrze z dala od ulicy. Filtry HEPA po 3 dniach używania z białego zmieniły kolor na ciemno szary. Producent podaje, że trwałość filtra to 2 lata ( ͡º ͜ʖ͡º)
@DrFly: Co za ludzie... używaj przez tydzień jednorazowej maszynki do golenia, narzekaj że tępa. Chodź przez tydzień w jednorazowej masce, narzekaj że brudna...
@DrFly: Co za ludzie... używaj przez tydzień jednorazowej maszynki do golenia, narzekaj że tępa. Chodź przez tydzień w jednorazowej masce, narzekaj że brudna...


@dzangyl: ale ten tego, wiesz... "jednorazowa maszynka do golenia" oznacza że się ją wyrzuca po tym jak się stępi, a nie po jednorazowym użyciu :)

Nie ma za co.
poziom pyłów w #krakow jest niewiele mniejszy, a nie widać nikogo w masce ( ͡º ͜ʖ͡º) Ba, nawet na rowerku jeżdżą i biegają - na zdrowie !


@DrFly: i jakie znaczenie ma że ktoś biega? Z różnych badań wynika, że owszem - lepiej trenować w czystym środowisku, ale jeśli w kiepskim powietrzu ktoś gnije na kanapie to skończy się to gorszym stanem zdrowia niż u osoby
@DrFly: przepraszam za archeologię, ale ciekawi mnie jak się sprawuje ten oczyszczacz powietrza w dłuższej perspektywie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na ile starcza filtr harmonijkowy w krakowskich warunkach?

Czy wymieniłeś już filtr nawilżacza (rzekomo co 2 lata się wymienia)?

Dużo zabawy z utrzymaniem czystości nawilżacza (jak często czyszczenie i odkamienianie)?

Da się wyłączyć funkcję nawilżania, tak żeby urządzenie pracowało tylko jako oczyszczacz?
@k433 Filtry spokojnie na min. Pół roku wystarczają. Filtr nawilżacza chcę wymienić bo boje się, że zacznie pluć bakteriami/wirusami. Kamień trzeba czyścić na bieżąco. Ja tego nie robiłem i później miałem z tym sporo zabawy. Nawilżanie można wyłączyć. Ja czyszczę urządzenie raz w tygodniu bo bardzo szybko na filtrze wstępnym zbiera się sporo kurzu/włosów, a na filtrze elektrostatycznym sadza. Jak nie bedziesz czyścił na bieżąco to szybciej zużyje się filtr harmonijkowy i
@DrFly: dzięki Mirku! Trochę się boję tego zintegrowanego nawilżacza, bo to potencjalnie słabe ogniwo w dość drogim urządzeniu. Alternatywnie rozważam sam oczyszczacz Daikin MC70L + nawilżacz za ~200 zł, no ale to dwa osobne graty, na które trzeba znaleźć miejsce...
@k433 3 lata gwarancji jest chyba więc aż tak bym się nie bał :) Pamiętaj żeby brać nawilżacz ewaporacyjny bo są najmniej awaryjne :)