Wpis z mikrobloga

@sometwo: popieram, wiem to z własnego doświadczenia - autorzy wyszli z przeświadczenia że jeśli ktoś wyrobił sobie jakieś nawyki w dzieciństwie to juz z nimi pójdzie przez życie aż do grobowej deski ...
  • Odpowiedz
#5: You Want Normal Work Hours


@msq: Jak dobra robota to przez większość czasu siedzi się od 9 do 17. A deadline? Cóż. To może dotyczyć każdej branży. Pani Krysia w monopolowym też czasem musi zrobić remanent albo przyjąć dostawę "po godzinach" ;)
  • Odpowiedz
@sometwo: Pracuje zawodowo przed kompem od jakichs 13 czy 14 lat jako programista. Widzialem ludzi ktorzy sie strasznie w tej branzy mecza z powodow wymienionych w tym artykule.

Alo co gorsza - mecza sie ludzie ktorzy z takimi meczennikami musza pracowac.

I jest kosmiczna roznica kiedy robisz cos z zamilowania a kiedy musisz przychodzic do pracy od poniedzialku do piatku czy ci sie chce czy nie.
  • Odpowiedz
@msq: hehe :) smiechlem hardo. Raz jak usiadlem do programowania to przez rok z domu nie wyszedlem. Efektem mojej pracy byl projekt ktory promowala bardzo znana postac z swiatka IT :) nie chce tutaj sie ujawniac :) projekt przyjal sie dobrze i sprawdzil do tego stopnia ze przerosl moje nasmielsze oczekiwania :)

Obecnie poszedlem w human bo chce byc tez czlowiekiem a nie tylko programista xD jesli programujesz wiesz o
  • Odpowiedz
Po zglebieniu nauk humanistycznych czlowiek stwierdza ze bez sensu jest wszystko niemal bo rzeczywistośći nie da sie opisac


@sometwo: Mam w domu humanistke z ktora pasjami tocze dlugie dyskusje o swiecie :)
  • Odpowiedz
@msq: no bo rozmawia sie filozofuje po to aby jak najbardziej zblizyc sie ku rzeczywistosci ale meritum jest zawsze takie ze nie da sie opisac rzeczywistosci :) o kurdelele zaczelismy filozofie xD

Swoja droga fajnie ze masz humanistke u boku to fajne dopelnienie scislowca :) no chyba ze jestes interdyscyplinarny
  • Odpowiedz
@msq: Nie mam żadnego z tych problemów, może poza problemami z motywacją. Bardzo lubię programować, jednak zupełnie nie nadaję się na programistę. Po prostu nie wyobrażam sobie trzepania kodu przez 8 godzin dziennie. Co innego zjeść kawałek tortu do niedzielnej kawy, a co innego wcinać tort na śniadanie, obiad i kolację.
  • Odpowiedz
fajne dopelnienie scislowca


@sometwo: Tak tez to postrzegam. Taki kontakt otwiera oczy na wiele roznych aspektow zycia. Jestem niemal kompletnym scislowcem ale i smuci mnie i bawi jednoczesnie jak ktos wszystkich socjologow czy innych humanistow z automatu odsyla do klejenia hamburgerow.
  • Odpowiedz